2024 July 10 (Faqeja 13)
259 rezultate u gjendën
Çlirimi i Kosovës 25 vite më parë, Meta: Partner i jashtëzakonshëm në përballimin e krizës humanitare ishin Emiratet e Bashkuara Arabe, marrëdhëniet mes vendeve tona kanë…

Çlirimi i Kosovës 25 vite më parë, Meta: Partner i jashtëzakonshëm në përballimin e krizës humanitare ishin Emiratet e Bashkuara Arabe, marrëdhëniet mes vendeve tona kanë…

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale, i ka shprehur mirënjohje Emirateve të Bashkuara Arabe, të cilët kanë qenë një partner i jashtëzakonshëm sipas tij në përballimin e krizës humanitare në Kosovë, e cila u çlirua 25 vite më parë falë luftës së UÇK-së dhe ndërhyrjes së […]
Merreshin me lojëra sportive në mënyrë të parregullt, vihen në pranga 11 persona! Sekuestrohet sasi e madhe parash

Merreshin me lojëra sportive në mënyrë të parregullt, vihen në pranga 11 persona! Sekuestrohet sasi e madhe parash

11 persona janë vënë në pranga pasi merreshin me lojëra sportive, në ambiente që ishin përshtatur për lotari. Në kuadër të operacionin policor të koduar “Big Match” janë arrestuar: -A. M., 49 vjeç, A. S., 50 vjeç, D. S., 48 vjeç, F. K., 22 vjeç, H. M., 28 vjeç, I. S., 46 vjeç, K. L., […]
Delegacioni me autoritete të drejtësisë amerikane vizitë në SPAK, Ambasada e SHBA: Shtetet e Bashkuara krenare që mbështesin Prokurorinë e Posaçme

Delegacioni me autoritete të drejtësisë amerikane vizitë në SPAK, Ambasada e SHBA: Shtetet e Bashkuara krenare që mbështesin Prokurorinë e Posaçme

Një delegacion me personalitete të drejtësisë amerikane vizitoi SPAK-un, ku u takua me kreun Altin Dumani dhe prokurorët për të diskutuar mbi përpjekjet e vazhdueshme për forcimin e pavarësisë së gjyqësorit dhe shtetit të së drejtës. Ambasada amerikane njofton se grupi përfshin të Trina Higgins, Prokurore e SHBA-së për Distriktin e Utah; Kryegjyqtarin Robert Shelby […]
Zjarret masive në Shqipëri! Greqia na vjen në ndihmë, dërgon në Dropull dy avionë zjarrfikës

Zjarret masive në Shqipëri! Greqia na vjen në ndihmë, dërgon në Dropull dy avionë zjarrfikës

Dy avionë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri. Gazetari i Top Channel, Aleksandër Marku, raporton se avionët që do kenë bazën e tyre në aeroportin e Korfuzit ndodhen tashmë në ishullin grek nga ku u ngritën mëngjesin e sotëm. […]
Autostrada Thumanë–Kashar, e katërta me pagesën më të shtrenjtë në Europë

Autostrada Thumanë–Kashar, e katërta me pagesën më të shtrenjtë në Europë

Autostrada Thumanë – Kashar, e cila u hap për trafikun këtë muaj do të jetë një nga katër autostradat më të shtrenjta në Europë sa i përket tarifës, ndërsa e krahasuar me fuqinë blerëse ajo është më e shtrenjta në Europë. “Monitor” ka përpunuar tarifat për kilometër të rreth 59 akseve me pagesë në të […]
Mickovski paralajmëron luftë të ashpër kundër korrupsionit

Mickovski paralajmëron luftë të ashpër kundër korrupsionit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickovski, i cili drejton delegacionin e Maqedonisë së Veriut që po merr pjesë në Samitin e NATO-s në Uashington, shfrytëzoi rastin të prezantojë disa tema të rëndësishme për Maqedoninë e Veriut me interes për rajonin e gjerë. Në ligjeratën e mbajtur në universitetin Johns Hopkins, kryeministri Mickovski ka paralajmëruar […]
“Ejani, babi po na rreh”/ 13-vjeçar shqiptar telefonon policinë për ndihmë! Efektivët e gjejnë në rrugë duke qarë, brenda banesës i ati dhunonte të ëmën dhe dy fëmijët e tjerë të mitur

“Ejani, babi po na rreh”/ 13-vjeçar shqiptar telefonon policinë për ndihmë! Efektivët e gjejnë në rrugë duke qarë, brenda banesës i ati dhunonte të ëmën dhe dy fëmijët e tjerë të mitur

“Ejani, babi po na rreh”, ishte thirrja e një djali 13-vjeçar shqiptar, i cili telefonoi policinë në Civitanova Marche (Macerata) duke i kërkuar ndihmë. Kur policia mbërriti në adresën e dhënë nga i mituri, e gjeti djalin në rrugë, të tronditur dhe të përlotur. Ai i kishte treguar shtëpinë ku babai vazhdonte të dhunonte nënën e tij, një […]
VIDEO: Spanja është finalistja e parë e Europianit, largohet Franca

VIDEO: Spanja është finalistja e parë e Europianit, largohet Franca

Spanja është finalistja e pare e Europianit pasi muni në gjysmëfinalen e Mynihut Francën e yjeve të mëdhej. Pas një fillimi të vrrullshëm të kësaj ndeshjeje nga Spanjës, ishte Franca ajo që kaloi në avantazh në minutën e 9-të. Asist i Mbappe dhe godija e Kolo Muani. Ishte ky moment kur francezët morën frenat e […]
Senatorët amerikanë takim me Ramën dhe Mickoskin: BP është kritik për sigurinë e Evropës

Senatorët amerikanë takim me Ramën dhe Mickoskin: BP është kritik për sigurinë e Evropës

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe disktuan për mënyreat se si Shtetet e Bashkuara mund të mbështesin aspiratat e vendeve të rajonit për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Dy senatorët i shprehën qëndrimet e […]
Në fuqi që prej 1940-së, PS-PD dakordësi për heqjen e ligjit të luftës pas 84 vitesh! Rezoluta kalon të enjten në Parlament

Në fuqi që prej 1940-së, PS-PD dakordësi për heqjen e ligjit të luftës pas 84 vitesh! Rezoluta kalon të enjten në Parlament

VALENTINA MADANI/ Partia Socialiste dhe Partia Demokratike u dakordësuan dje për projektrezolutën ndaj Greqisë në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve. Dy partitë kryesore në vend vendosën të mbështesin partinë që përfaqëson interesat e komunitetit çam dhe të miratojnë në Kuvend një deklaratë për forcimin e marrëdhënieve me Greqinë dhe heqjen e ligjit të luftës. Në Konferencën […]
Vijon i nxehti afrikan në vendin tonë, temperatura më të larta se një ditë më parë

Vijon i nxehti afrikan në vendin tonë, temperatura më të larta se një ditë më parë

Temperaturat në vendin tonë për këtë të mërkurë parashikohen të jenë më të larta se një ditë më parë. Teksa i nxehti afrikan vijon, pritet që gjatë ditës së sotme vlerat maksimale të arrijnë deri në 41 gradë Celsius. Moti do të jetë i kthjellët gjatë gjithë ditës, ndërsa vetëm gjatë pasdites në zonat malore […]
ANALIZA/ Çfarë kërkon të arrijë Viktor Orbani?

ANALIZA/ Çfarë kërkon të arrijë Viktor Orbani?

Viktor Orban HUNGARI- Hungaria mori më 1 korrik 2024 presidencën e radhës së Këshillit Europian, që do ta mbajë për gjashtë muaj me radhë dhe kryeministri Viktor Orban para se të shkonte në Uashington qëndroi për vizita në Kiev, Moskë e më pas në Pekin, duke luajtur rolin e një lloj mediatori të vetëemëruar dhe stimuluesi të vetëshpallur të […]
Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

Joe Biden SHBA- Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin e hekurt të Shteteve të Bashkuara ndaj aleancës ndërsa ai drejton Shtëpinë e Bardhë. Mesazhi në dukje synonte të përforconte […]
“Fol, fol”, festimi i Jamal pas ndeshjes bën xhiron e rrjetit, të gjithë janë të bindur se me kë e ka

“Fol, fol”, festimi i Jamal pas ndeshjes bën xhiron e rrjetit, të gjithë janë të bindur se me kë e ka

Lamin Jamal ishte protagonisti absolut i fitores së Spanjës ndaj Francë, pasi me golin e tij fantastik barazoi duelin dhe më pas vuri në vështirësi disa herë prapavijën e kundërshtarëve. Ky ishte goli i parë i sulmuesit në një Europian ku vendosi rekordin si më e riu që e bënte një gjë të tillë, që […]
Shtohet misteri për vrasjen e motrës së ish-futbollistit të Fiorentinës, i vëllai akuzohet si organizator

Shtohet misteri për vrasjen e motrës së ish-futbollistit të Fiorentinës, i vëllai akuzohet si organizator

Paola Salcedo, motra e futbollistit Carlos Salcedo, u qëllua për vdekje më 29 qershor 2024 në Huixquilucan (Meksikë). Viktima, një prezantuese dhe modele e famshme, thuhet se është sulmuar nga dy kriminelë pasi ka ndjekur një shfaqje cirku me djalin e saj. Prokuroria e Përgjithshme ka arrestuar dy vrasësit e dyshuar të vajzës 29-vjeçare. Në […]
Franca largohet me “kokën ulur” nga Europiani, Deschamp: Kishim përballë një skuadër superiore, çfarë nuk shkoi!

Franca largohet me “kokën ulur” nga Europiani, Deschamp: Kishim përballë një skuadër superiore, çfarë nuk shkoi!

Dieder Deschamps reagoi pas ndeshjes duke u justifikuar se “Furia e Kuqe” ishte skuadra më superiore në fushë dhe se ekipit të tij i mungonin fuqitë. Franca është larguar nga ky Europian pas disfatës me Spanjën 2-1, që edhe pse arriti deri në gjysmëfinale, nuk shkëlqeu në lojë. Dieder Deschamps reagoi pas ndeshjes duke u […]
Punëtori i sigurisë dëmton në gju Moratën, kapiteni i Spanjës rrezikon finalen (Video)

Punëtori i sigurisë dëmton në gju Moratën, kapiteni i Spanjës rrezikon finalen (Video)

Dëmtim nga hiçi! Një stjuart ka goditur padashje në gju Alvaro Moratën, teksa punëtori i sigurisë rrëshqiti në tentativë për të kapur një tifoz në fundin e ndeshjes, duke i shkaktuar një dëmtim kapitenit të Spanjës.  Mbetet të mësohet se cila është shkalla e dëmtimit, me sulmuesin i cili u pa të çalonte menjëherë pasi […]
Shkrumbohet nga zjarri automjeti në aksin Fier-Seman! Pamjet e makinës në flakë

Shkrumbohet nga zjarri automjeti në aksin Fier-Seman! Pamjet e makinës në flakë

Adresa: Rr.”Panorama” (prapa shkolles “Harry Fultz”). Nd.3, H.14, Ap.3, Njesia bashkiake nr.9, Kodi postar 1016, Tirane. Website: www.panorama.com.alNIPT: K22112005E Për reklama në gazeta “Panorama”, të kontaktoni te:Sekretaria: 042403207Agjente MarketinguErinda Topi: 0688019400 Privacy Policy Burimi
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama”, “Panorama Sport” dhe “Gazeta Shqiptare”

Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama”, “Panorama Sport” dhe “Gazeta Shqiptare”

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni: Titujt kryesorë: Partitë politike larg paktit për Kodin Zgjedhor, çfarë i thelloi mosmarrëveshjet, OSBE thirrje për gjithëpërfshirje Rezoluta ndaj Greqisë/ Në fuqi që prej vitit 1940, PS-PD: Të hiqet ligji i luftës! Përfituan tendera abuzivë, sekuestrohen pasuritë e kompanisë “5D”. Skema se si qarkullonin paratë Komisionet […]