Aktualitet
1693 rezultate u gjendën
Vijon zjarri në Dropull, rrezikohet nga flakët fshati Terihat! Evakuohen të moshuarit, digjen kulturat bujqësore

Vijon zjarri në Dropull, rrezikohet nga flakët fshati Terihat! Evakuohen të moshuarit, digjen kulturat bujqësore

Këtë pasdite edhe fshati Terihat në Dropull u rrezikua nga flakët. Zjarrfikësit dhe banorët janë përpjekur për rreth 3 orë të izolojnë flakët. Kisha e Shën e Premtes buzë rrugës nacionale u kërcënua seriozisht nga zjarri, ndërsa policia edhe në Terihat u angazhua në evakuimin e të moshuarve të vetmuar dhe të pamundur. Zjarri kaloi […]
Shpëtohet pushuesi në Lezhë, rrezikoi të mbytet në plazhin e Tales

Shpëtohet pushuesi në Lezhë, rrezikoi të mbytet në plazhin e Tales

Një person rreth 40 vjeç ka rrezikuar të mbytet pak minuta më parë në plazhin e Tales në Lezhë. Kanë qenë pushuesit, vrojtues dhe punonjës të lokaleve që e kanë nxjerrë nga deti dhe i kanë dhënë ndihmën e parë. Ambulanca ka mbërritur menjëherë dhe është nisur drejt spitalit rajonal. Deti aktualisht ka dallgë, e […]
Siguria e gazetarëve/ Prokurori Olsian Çela takon Kreun e Zyrës së KiE në Tiranë: Do trajnojmë oficerët e policisë gjyqësore për lirinë e shprehjes

Siguria e gazetarëve/ Prokurori Olsian Çela takon Kreun e Zyrës së KiE në Tiranë: Do trajnojmë oficerët e policisë gjyqësore për lirinë e shprehjes

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela dhe Kreu i Zyrës së Këshillit të Evropës në Tiranë, Giulia Re diskutuan mbi çështje që lidhen me sigurinë e gazetarëve, duke u fokusuar në forcimin e kapaciteteve institucionale në hetimin e këtyre çështjeve gjatë një takimi që zhvilluan këtë të enjte. Prokurori i Përgjithshëm theksoi rritjen e angazhimit institucional […]
Prokurori i Përgjithshëm takohet me Kreun e Zyrës së KiE në Tiranë, në fokus siguria e gazetarëve

Prokurori i Përgjithshëm takohet me Kreun e Zyrës së KiE në Tiranë, në fokus siguria e gazetarëve

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela dhe Kreu i Zyrës së Këshillit të Evropës në Tiranë, Giulia Re, u takuan sot për të diskutuar mbi çështje që lidhen me sigurinë e gazetarëve, duke u fokusuar në forcimin e kapaciteteve institucionale në hetimin e këtyre çështjeve. Gjatë takimit Prokurori i Përgjithshëm theksoi rritjen e angazhimit institucional të […]
Shtrohen rrugët e reja! Bashkia e Tiranës ka transformuar një nga lagjet e Yzberishtit

Shtrohen rrugët e reja! Bashkia e Tiranës ka transformuar një nga lagjet e Yzberishtit

Një tjetër bllok banimi, i kufizuar nga rrugët “3 Dëshmorët” – Rexhep Shala – Joklin Persi” është transformuar rrënjësisht, pas ndërhyrjes së Bashkisë së Tiranës. Kryebashkiaku Erion Veliaj inspektoi përfundimin e punimeve dhe u shpreh se me investimin e bërë këtu, është rritur edhe vlera e pronës së banorëve. “Këtu ka qenë vërtet një Kandahar. […]
Ekskluzive/ Shqipëria letërgaranci Londrës! Ekstradimi i të dyshuarve për vrasjen e Ardian Nikulajt, jo burg përjetë

Ekskluzive/ Shqipëria letërgaranci Londrës! Ekstradimi i të dyshuarve për vrasjen e Ardian Nikulajt, jo burg përjetë

Prokuroria e Lezhës bashkë me Prokurorinë e Përgjithshme dhe Ministrinë e Drejtësisë,  kanë bërë një përpjekje të fundit për të qenë të suksesshëm në ekstradimin nga Anglia të Edmond Haxhisë, bashkë me katër britanikët e tjerë, të dyshuar si të përfshirë në vrasjen e Ardian Nikulajt. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu, ka siguruar këtë […]
E rëndë në Lushnjë! Dy prindërit regjistrojnë videon seksuale me fëmijën dy vjeç dhe e postojnë në rrjetet sociale

E rëndë në Lushnjë! Dy prindërit regjistrojnë videon seksuale me fëmijën dy vjeç dhe e postojnë në rrjetet sociale

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku dy prindër kanë realizuar një video me natyrë seksuale me fëmijën e tyre vetëm 2 vjeç. Policia ka ndaluar çiftin e bashkëshortëve F. K., 23 vjeç dhe S. P., 23 vjeçe, banues në Lushnjë, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë realizuar video me natyrë seksuale, me […]
GJKKO lë në burg 4 të arrestuarit si pjesë e grupit të Laert Haxhisë

GJKKO lë në burg 4 të arrestuarit si pjesë e grupit të Laert Haxhisë

Gjykata e Posaçme vlerësoi kërkesën e katër të arrestuarve si pjesë e grupit të Laert Haxhisë. Pas seancës për informacion dy mujor gjykata la në arrest me burg Ligor Romaçka, Idriz Manej, Bledar Berberi dhe Mariglen Topuzi, që kishin kërkuar revokim të masës personale “Arrest në burg” me masën Detyrim për t’u paraqitur në policinë […]
Kërkoi lirinë, shtyhet seanca për Dritan Dajtin! Ç’ndodhi në sallë dhe pse i dënuari përjetë nuk pranoi “kushtet teknike”

Kërkoi lirinë, shtyhet seanca për Dritan Dajtin! Ç’ndodhi në sallë dhe pse i dënuari përjetë nuk pranoi “kushtet teknike”

U mbajt sot seanca për shqyrtimin e kërkesës së Dritan Dajtit, të dënuarit përjetë për vrasjen e katër efektivëve të policisë, i cili tani më kërkon të fitojë lirinë me pretendimin se i ka bërë 25 vite burg. Dajti kërkoi që të ishte prezent në sallën e Gjykatës së Elbasanit, por për arsye sigurie kjo […]
No Image Available

Kreu mjekim të pakujdesshëm te një e mitur, ndiqet penalisht dentistja në Pogradec

Një dentiste 68-vjeçare është ndjekur penalisht nga policia në Pogradec. B.L., 68 vjeçe, banuese në Pogradec, dyshohet se ka kryer mjekim të pakujdesshëm, ndaj një 8-vjeçareje. “Komisariati i Policisë Pogradec referoi materialet në Prokurori, ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen: -B. L., 68 vjeçe, banuese në Pogradec, me profesion dentiste, pasi dyshohet […]
E rëndë në Lushnjë! Dy prindërit regjistrojnë videon seksuale me fëmijën dy vjeç dhe e postojnë në rrjete sociale

E rëndë në Lushnjë! Dy prindërit regjistrojnë videon seksuale me fëmijën dy vjeç dhe e postojnë në rrjete sociale

Komisariati i Policisë Lushnjë ndaloi shtetasit F. K., 23 vjeç dhe S. P., 23 vjeçe (bashkëshortë), banues në Lushnjë, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë realizuar video me natyrë seksuale, me fëmijën e tyre 2 vjeç, dhe i kanë postuar ato në rrjetet sociale. Gjithashtu, u arrestua shtetasi A. K., 33 vjeç, banues në Lushnjë, […]
Prokuroria mbyll hetimet për Rezart Taçin, dosja i kalon Gjykatës

Prokuroria mbyll hetimet për Rezart Taçin, dosja i kalon Gjykatës

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë përfundoi hetimet dhe dërgon në gjyq të pandehurin Rezart Taçin, i akuzuar për veprën penale ‘Krijimi i skemave mashtruese lidhur me TVSH-në’. Nga hetimet e kryera në kuadër të procedimit penal nr. 206 i vitit 2018, rezultoi se shoqëria ‘Kuid’ shpk si agjente […]
Babai mori djalin e mitur dhe u largua nga banesa, policia gjen fëmijën dhe ia kthen nënës në Shkodër

Babai mori djalin e mitur dhe u largua nga banesa, policia gjen fëmijën dhe ia kthen nënës në Shkodër

Një 33-vjeçar po ndiqet penalisht në Shkodër, pasi ka rrëmbyer fëmijën e tij nga nëna. Bëhet fjalë për 33-vjeçarin M.N., banues në Tiranë , pasi ka marrë fëmijën pa dëshirën e nënës dhe më pas është larguar nga banesa. Fëmija është gjetur nga policia dhe i është kthyer nënës. “Komisariati i Policisë Shkodër referoi materialet […]
GJKKO lë në burg 4 të arrestuarit si pjesë e grupit të Laert Haxhisë

GJKKO lë në burg 4 të arrestuarit si pjesë e grupit të Laert Haxhisë

Gjykata e Posaçme vlerësoi kërkesën e katër të arrestuarve si pjesë e grupit të Laert Haxhisë. Pas seancës për informacion dy mujor gjykata la në arrest me burg Ligor Romaçka, Idriz Manej, Bledar Berberi dhe Mariglen Topuzi, që kishin kërkuar revokim të masës personale “Arrest në burg” me masën Detyrim për t’u paraqitur në policinë […]
Aksident i rëndë në aksin Berat- Lushnjë! ‘Toyota’ i pret rrugën automjetit, e gjithë familja bie në kanal

Aksident i rëndë në aksin Berat- Lushnjë! ‘Toyota’ i pret rrugën automjetit, e gjithë familja bie në kanal

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin nacional Berat-Lushnje, në fshatin Moravë. Ka qenë automjeti tip ‘Toyota’ që i ka prerë rrugën një makine me targa gjermane, ku udhëtonte familja Berberi. Mësohet se Ëngjëll Berberi, bashkëshortja e tij dhe dy fëmijët 14 dhe 9 vjeç, kanë përfunduar në kanal. Ata janë transportuar drejt […]
SPAK merr tre muaj kohë për hetime! Shtyhet seanca për ish-kryeministrin Berisha në Gjykatën e Posaçme, avokati: Kanë vënë kusht marrjen e dokumenteve me pagesë

SPAK merr tre muaj kohë për hetime! Shtyhet seanca për ish-kryeministrin Berisha në Gjykatën e Posaçme, avokati: Kanë vënë kusht marrjen e dokumenteve me pagesë

Prokuroria e Posaçme ka marrë kohë deri më 2 tetor 2024 duke shtyrë me tre muaj hetimet ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij Jamarbër Malltezi. Ndërkohë sot në Gjykatën e Posaçme u shty procesi për ish kryeministrin Sali Berisha, një seancë e cila duhet të mbahej për informacionin dy mujor. Seanca u caktua […]
Akuza për drejtim organizate kriminale në Itali, KQZ nis verifikimin e thelluar për kryebashkiakun e Malësisë së Madhe

Akuza për drejtim organizate kriminale në Itali, KQZ nis verifikimin e thelluar për kryebashkiakun e Malësisë së Madhe

Komicioneri Iljrian Celibashi ka vendosur kryerjen e verifikimit të thelluar për Tonin Marinaj, dhe dërgimin e të dhënave përkatëse Prokurorisë së Përgjithshme për vlerësim të mëtejshëm. Ky i fundit, është Kryetar në Bashkinë Malësi e Madhe, i propozuar nga PS. Kundër këtij vendimi mund tё bёhet ankim nё Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve, brenda 30 […]
Shtyhet seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha në Gjykatën e Posaçme, avokati: Kanë vënë kusht marrjen e dokumentetve nëpërmjet pagesës

Shtyhet seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha në Gjykatën e Posaçme, avokati: Kanë vënë kusht marrjen e dokumentetve nëpërmjet pagesës

Shtyhet në Gjykatën e Posaçme procesi për ish kryeministrin Sali Berisha, një seancë e cila duhet të mbahej për informacionin dy mujor. Seanca u caktua në datën 19 korrik. SPAK tha informacion por sot avokatët e Berishës kanë kërkuar aktet, për të cilat gjykata thotë duhet t’i paguajnë. Berisha i kërkon aktet për informacionet dy […]
Lëvizte i armatosur në Durrës, arrestohet 33-vjeçari i kërkuar për vrasje të mbetur në tentativë

Lëvizte i armatosur në Durrës, arrestohet 33-vjeçari i kërkuar për vrasje të mbetur në tentativë

Durrës/Kontrolle dhe inteligjencë policore, me qëllim konstatimin dhe goditjen e rasteve të armëmbajtjes pa leje. Lëvizte i armatosur me pistoletë, ndërhyrja e menjëhershme e Policisë mundëson kapjen dhe vënien në pranga të 33-vjeçarit. I arrestuari, në kërkim nga Policia e Tiranës, për vrasje me dashje, të mbetur në tentativë. Sekuestrohet arma e zjarrit me krehrin […]
Sapo doli nga burgu tentoi të vriste fqinjin! Kush është Adrea Bregasi që u arrestua sot, policia vendosi shpërblim për ‘kokën’ e tij

Sapo doli nga burgu tentoi të vriste fqinjin! Kush është Adrea Bregasi që u arrestua sot, policia vendosi shpërblim për ‘kokën’ e tij

Ka rënë në pranga sot 33-vjeçari Andra Brengasi, i shpallur në kërkim nga policia për tentativë vrasje. Ai u kap në hyrje të një pallati dhe gjatë kontrollit në çantën e tij, policia gjeti 1 armë zjarri pistoletë me municion luftarak, që posedohej pa leje. Andrea Brengasi është autori i ngjarjes së Don Boskut më […]