Politikë
1730 rezultate u gjendën
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama”, “Panorama Sport” dhe “Gazeta Shqiptare”

Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama”, “Panorama Sport” dhe “Gazeta Shqiptare”

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:Titujt kryesorë: Reforma në drejtësi/ Mesazhi, porositë e trupës së gjyqtarëve të SHBA në Tiranë Takimi me misionin e FMN, guvernatori Sejko: Momenti pozitiv për ekonominë do vijojë edhe në të ardhmen Fredi Beleri drejt lirimit të përkohshëm nga burgu, pritet leja për betimin si eurodeputet Abuzimi […]
VIDEO: Një deklaratë e sinqertë e Flamur Nokës

VIDEO: Një deklaratë e sinqertë e Flamur Nokës

Flamur Noka, i ftuar dy ditë më parë në A2 CNN, ka bërë një deklaratë të sinqertë, që tregon se ata i thonë burgut hapur, veç të vjedhin sa më shumë lekë. Ai deklaroi se për 400 milionë euro, do të shkonte me vrap në burg. “Mi jepni mua 430 milionë euro, se shkoj unë […]
Dy ish-kryebashkiakë në pranga dhe një i komanduar nën hetim/ “Fushëbetejë” e re apo dorëzim me flamur të bardhë! Çfarë pritet të ndodhë më 4 Gusht në Himarë

Dy ish-kryebashkiakë në pranga dhe një i komanduar nën hetim/ “Fushëbetejë” e re apo dorëzim me flamur të bardhë! Çfarë pritet të ndodhë më 4 Gusht në Himarë

Emisioni “Në Shënjestër” i gazetares Klodiana Lala në News24 trajtoi sot atë që pritet të ndodhë me Himarën, atje ku në 4 gusht do të mbahen zgjedhjet e pjesshme vendore, për zgjedhjen e Kryebashkiakut të ri. Dy ish-kryebashkiakë në pranga, dhe një i komanduar nën hetim. Një bilanc dramatik prangash për një bashki të vogël […]
Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken

Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani është takuar në Uashington me sekretarin e Shtetit Antony Blinken. Me anë të një postimi në platformën X, ministri thotë se ky takim rikonfirmoi angazhimin për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale. “Faleminderit Sekretarit 🇺🇸 Antony Blinken për samitin historik të NATO-s në Uashington DC, në 75 vjetorin e […]
VIDEO: Një deklaratë e sinqertë, e Flamur Nokës

VIDEO: Një deklaratë e sinqertë, e Flamur Nokës

Flamur Noka, i ftuar dy ditë më parë në A2 CNN, ka bërë një deklaratë të sinqertë, që tregon se ata i thonë burgut hapur, veç të vjedhin sa më shumë lekë. Ai deklaroi se për 400 milionë euro, do të shkonte me vrap në burg. “Mi jepni mua 430 milionë euro, se shkoj unë […]
Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken: Konfirmohet angazhimi për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale

Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken: Konfirmohet angazhimi për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani është takuar në Uashington me sekretarin e Shtetit Antony Blinken. Me anë të një postimi në platformën X, ministri thotë se ky takim rikonfirmoi angazhimin për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale. “Faleminderit Sekretarit 🇺🇸 Antony Blinken për samitin historik të NATO-s në Uashington DC, në 75 vjetorin e […]
Kreu i LRE thirrje Altin Dumanit për të hetuar Agjencinë Kombëtare të Barnave: Jam i gatshëm të ndihmoj SPAK-un

Kreu i LRE thirrje Altin Dumanit për të hetuar Agjencinë Kombëtare të Barnave: Jam i gatshëm të ndihmoj SPAK-un

Kryetari i Lëvizjes së Re, Arian Galdini, i ka bërë thirrje SPAK-ut që të hetojë Agjencinë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore, si një nga institucionet e korruptuara të sistemit të shëndetësisë. Kreu i LRE është shprehur i gatshëm ta ndihmojë SPAK-un, pasi sipas tij shumë pyetje teknike të ngritura nga ai, meritojnë përgjigje për […]
Hasani takon Blinken: Ripohojmë angazhimin tonë për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale.

Hasani takon Blinken: Ripohojmë angazhimin tonë për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale.

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani është takuar me sekretarin amerikan të shtetit, Antony Blinken gjatë samitit të NATO-s në Uashington. Ai theksoi se ky takim ripohoi angazhimin tonë për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale. “Faleminderit Sekretarit Blinken për një samit historik të NATO-s në Uashington DC, duke shënuar 75 vjetorin e Aleancës. Ky […]
“Kec i Ramës dhe Bashës”, Dashamir Shehi për deklaratën e Tedi Blushit: Linja e tyre është zigzag sipas interesave

“Kec i Ramës dhe Bashës”, Dashamir Shehi për deklaratën e Tedi Blushit: Linja e tyre është zigzag sipas interesave

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi u përgjigj ndaj një deklarate të Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, i cili e ka etiketuar si “pseudoopozitar” dhe “kec i Ramës dhe Bashës”. Kreu i LZHK tha në studion e News24 se njerëzit e dinë se kush është ai, ndërsa shtoi se Ilir Meta “nuk […]
Berisha: Dje në Shqipëri nisi beteja pa kthim për qeveri teknike, për votën e lirë, për ndryshim dhe rotacion

Berisha: Dje në Shqipëri nisi beteja pa kthim për qeveri teknike, për votën e lirë, për ndryshim dhe rotacion

Lideri i PD Sali Berisha, në fjalën e tij të mbajtur në ballkonin e banesës, ku ndodhet në arrest shtëpie, deklaroi se dje në Shqipëri nisi beteja pa kthim për qeveri teknike. Sipas Berishës, ka nisur tashmë beteja për votën e lirë, për ndryshimin dhe rotacionin. Sali Berisha: Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta së pari […]
Mbi 6 muaj në burg, Berisha i drejtohet Strasburgut: Kërkoj lirinë, gjykatat i kanë zbardhur vendimet me vonesë

Mbi 6 muaj në burg, Berisha i drejtohet Strasburgut: Kërkoj lirinë, gjykatat i kanë zbardhur vendimet me vonesë

Sali Berisha TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha i është drejtuar Strasburgut në krye të gjashtë muajve arrest shtëpiak dhe të një seriali të gjatë kërkesash në Shqipëri, që të gjitha të refuzuara. Përmes një kërkesë padie avokatët e ish-kryeministrit i kërkojnë Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut që të ndërhyjë për heqjen e masës që e […]
Berisha, padi në Strasburg: Kërkoj lirinë, drejtësia shqiptare nuk më dëgjon

Berisha, padi në Strasburg: Kërkoj lirinë, drejtësia shqiptare nuk më dëgjon

Ish-kryeministri Sali Berisha i është drejtuar Strasburgut në krye të gjashtë muajve arrest shtëpiak dhe të një seriali të gjatë kërkesash në Shqipëri, që të gjitha të refuzuara. Përmes një kërkesë padie avokatët e ish kryeministrit i kërkojnë Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut që të ndërhyjë për heqjen e masës  që e konsiderojnë […]
Nisma e Kuvendit për KLSH-në ngre pikëpyetje për cënim të pavarësisë

Nisma e Kuvendit për KLSH-në ngre pikëpyetje për cënim të pavarësisë

Kuvendi ka propozuar së fundmi ngritjen e një strukture të re parlamentare brenda Komisionit për Ekonominë dhe Financat punën audituese të Kontrollit të Lartë të Shtetit, institucioni më i lartë i kontrollit ekonomik e financiar. Projektvendimi për ngritjen e nënkomisionit “Për Auditimin e Sektorit Publik” shpall si synim kryesor  zbatimin e buxhetit të shtetit dhe […]
Berisha ankohet në Strasburg! Kërkon lirinë: Drejtësia shqiptare nuk më dëgjoi. Vendimet zbardhen me vonesë

Berisha ankohet në Strasburg! Kërkon lirinë: Drejtësia shqiptare nuk më dëgjoi. Vendimet zbardhen me vonesë

Ish-kryeministri Sali Berisha i është drejtuar Strasburgut në krye të gjashtë muajve arrest shtëpiak dhe të një seriali të gjatë kërkesash në Shqipëri, që të gjitha të refuzuara. Përmes një kërkesë padie avokatët e ish kryeministrit i kërkojnë Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut që të ndërhyjë për heqjen e masës  që e konsiderojnë […]
Murrizi: Berisha të ndryshoje sjellje me ata që ka rreth tij dhe i paraqet si lidera

Murrizi: Berisha të ndryshoje sjellje me ata që ka rreth tij dhe i paraqet si lidera

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi ka qenë i ftuar në Klan News për të komentuar tubimin e djeshëm të opozitës para Kryeministrisë, teksa u shpreh se në këtë protestë mungonte nervi i motivimit. Murrizi ndër të tjera theksoi se lideri i opozitës Sali Berisha duhej të fliste para dhe jo në fund të protestës […]
Mediat greke: Fredi Beleri MERR LEJE për t’u betuar si deputet i Greqisë në Parlamentin Europian

Mediat greke: Fredi Beleri MERR LEJE për t’u betuar si deputet i Greqisë në Parlamentin Europian

Media greke “Protothema” ka lajmëruar në një artikull se ish-kryebashkiaku i Himarës, Fredi Beleri ka siguruar lejen për të shkuar në Strasburg dhe për të kryer betimin e tij si eurodeputet. Në artikull thuhet se Beleri do të niset mëngjesin e së hënës drejt Athinës, i cili do të jetë ndalesë e ndërmjetme, dhe më […]
Burgjet nuk ia kanë miratuar ende lejen Belerit, ja çfarë parashikon rregullorja

Burgjet nuk ia kanë miratuar ende lejen Belerit, ja çfarë parashikon rregullorja

Një grup pune në Drejtorinë e Burgjeve është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e Fredi Belerit, i cili kërkon leje të shkojë fizikisht në Parlamentin Evropian si eurodeputet. Aktualisht grupi i punës po shqyrton të gjitha mundësitë, por leja nuk është miratuar ende, për shkak se një person i cili ka marrë dënim të formës […]
A u dha leja për tu betuar Beleri si eurodeputet? Drejtoria e Burgjeve konfirmon/ Dule: Të hënën…

A u dha leja për tu betuar Beleri si eurodeputet? Drejtoria e Burgjeve konfirmon/ Dule: Të hënën…

Fredi Beleri, i dënuar në Shqipëri për blerje votash, u zgjodh në Greqi rreth një muaj më parë si eurodeputet. Por teksa ndodhet në burg në Shqipëri, Beleri ka kërkuar leje që të marrë pjesë në mbledhjen e Parlamentit Europian më datë 15 korrik. Megjithëse mediat greke thotë se Beleri ka marrë leje për tu betuar, burime për […]
Nisma e Kuvendit për KLSH-në ngre pikëpyetje për cenim të pavarësisë

Nisma e Kuvendit për KLSH-në ngre pikëpyetje për cenim të pavarësisë

Kuvendi ka propozuar së fundmi ngritjen e një strukture të re parlamentare brenda Komisionit për Ekonominë dhe Financat punën audituese të Kontrollit të Lartë të Shtetit, institucioni më i lartë i kontrollit ekonomik e financiar. Projektvendimi për ngritjen e nënkomisionit “Për Auditimin e Sektorit Publik” shpall si synim kryesor  zbatimin e buxhetit të shtetit dhe […]
SHBA në mbështetje të reformës në drejtësi/ Ja mesazhi nga gjyqtarët dhe prokurorët amerikanë

SHBA në mbështetje të reformës në drejtësi/ Ja mesazhi nga gjyqtarët dhe prokurorët amerikanë

  Një delegacion i nivelit të lartë, i përbërë nga gjyqtarë dhe një prokuror nga Shtetet e Bashkuara, përfundoi sot vizitën në Tiranë. Gjatë pesë ditëve në vend, ata u takuan me përfaqësues nga institucionet kryesore të drejtësisë, përfshirë nga SPAK-u, Gjykatat e Posaçme, Gjykata Kushtetuese, Këshilli i Lartë Gjyqësor, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, […]