Top-channel.tv
2180 rezultate u gjendën
Top-channel.tv's Profile Image

Top-channel.tv

Nga ky autor janë publikuar 2180 lajme.
user-icon
Residents of village in Lushnja complain that ” the river now has an owner “, the buyer: I bought it with state documents!

Residents of village in Lushnja complain that ” the river now has an owner “, the buyer: I bought it with state documents!

Residents of the village of Imshte in Lushnje in the southwest of Albania are protesting after hundreds of hectares of land alonf tha banks of Seman River have now been given an owner. According to them, the property is inside the embankment and the laws foresee it as “state property”. However, an individual went to […]
Hasani takon Blinken: Ripohojmë angazhimin tonë për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale.

Hasani takon Blinken: Ripohojmë angazhimin tonë për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale.

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani është takuar me sekretarin amerikan të shtetit, Antony Blinken gjatë samitit të NATO-s në Uashington. Ai theksoi se ky takim ripohoi angazhimin tonë për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale. “Faleminderit Sekretarit Blinken për një samit historik të NATO-s në Uashington DC, duke shënuar 75 vjetorin e Aleancës. Ky […]
Berisha ankohet në Strasburg! Kërkon lirinë: Drejtësia shqiptare nuk më dëgjoi. Vendimet zbardhen me vonesë

Berisha ankohet në Strasburg! Kërkon lirinë: Drejtësia shqiptare nuk më dëgjoi. Vendimet zbardhen me vonesë

Ish-kryeministri Sali Berisha i është drejtuar Strasburgut në krye të gjashtë muajve arrest shtëpiak dhe të një seriali të gjatë kërkesash në Shqipëri, që të gjitha të refuzuara. Përmes një kërkesë padie avokatët e ish kryeministrit i kërkojnë Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut që të ndërhyjë për heqjen e masës  që e konsiderojnë […]
Temperaturat e larta, Kosova merr masa: Orare të kufizuara pune! Gratë shtatzëna të punojnë nga shtëpia

Temperaturat e larta, Kosova merr masa: Orare të kufizuara pune! Gratë shtatzëna të punojnë nga shtëpia

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka urdhëruar kufizim të orarit të punës në vend për kategori të caktuara, nga 13 deri më 20 korrik, për shkak të temperaturave të larta me të cilat po përballet vendi. Sipas një vendimi të publikuar nga Ministria, gratë shtatzëna duhet të lirohen nga puna gjatë shtatë ditëve të ardhshme, […]
Wildfires in Gjirokastra, 36 firefighters and 50 army forces working to stop the flames

Wildfires in Gjirokastra, 36 firefighters and 50 army forces working to stop the flames

The fire on Mali i Gjere in Gjirokastër, in the southern tip of Albania, continues to remain problematic due to the height of the terrain, but compared to the morning hours, the situation is reported to have improved. Firefighters have managed to bring two of the four burning hearths under control and have reduced the […]
“Kritikët dhe skeptikët e opozitës mbetën pa tekst pas protestës”, Berisha: Qeveri teknike dhe rrotacion me votë te lirë

“Kritikët dhe skeptikët e opozitës mbetën pa tekst pas protestës”, Berisha: Qeveri teknike dhe rrotacion me votë te lirë

Një ditë pas protestës kombëtare të organizuar nga Opozita, ka reaguar dhe kreu i PD-së, Sali Berisha. Në një reagim në rrjetet sociale, ai shprehet se kjo protestë ishte si një cunam i paparë ndonjëherë në kryeqytetin e vendit dhe falënderoi të gjithë ata që morën pjesë në këtë protestë. “Të dashur qytetare dhe qytetarë, […]
“Rritja e pagave, premtim i mbajtur”, Spiropali: Nga mësuesit, mjekët apo policët, ja kush është synimi në rroga

“Rritja e pagave, premtim i mbajtur”, Spiropali: Nga mësuesit, mjekët apo policët, ja kush është synimi në rroga

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, në një video në Facebook deklaroi se kush përfiton nga reforma për rritjen e pagave, vendime të miratuara nga Këshilli i Ministrave më 26 qershor.  Nga punonjësit e administratës, te punonjësit në sistemin arsimor, shëndetësor apo ata të Sistemit të Burgjeve, të Policisë së Shtetit, personelit […]
“13 vite më parë, njerëzit u mblodhën për videon e tij”, Dash Shehi: Nuk është Ilir Meta personi për të dalë për t’i rënë korrupsionit!

“13 vite më parë, njerëzit u mblodhën për videon e tij”, Dash Shehi: Nuk është Ilir Meta personi për të dalë për t’i rënë korrupsionit!

Me zgjedhjet pas porte, Partia Demokratike i është rikthyer kërkesës për krijimin e qeverise teknike, një eksperiment të provuar 7 vite më parë. Megjithëse nuk i garantoi fitoren, Opozita këmbëngul që një skemë e tillë të zbatohet edhe në garën elektorale te 2025-ës. Ilir Meta tha: “Vendi ka nevojë për qeveri teknike, na mbetet të […]
Grushti i shtetit në vitin 2016, Mali i Zi liron “puçistët”, të lirë edhe rusët që u akuzuan se do vendosnin qeveri pro ruse

Grushti i shtetit në vitin 2016, Mali i Zi liron “puçistët”, të lirë edhe rusët që u akuzuan se do vendosnin qeveri pro ruse

Të gjithë të akuzuarit për tentativën e grushtit të shtetit në ditën e zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi në vitin 2016, janë shpallur të pafajshëm me vendim të Gjykatës së Lartë në Podgoricë. Trupi gjykues prej 3 anëtarësh, i drejtuar nga gjyqtarit Zoran Radovic, e justifikoi vendimin me faktin se sipas tij, “nuk kishte […]
“Tensionet po rriten”, NATO paralajmëron trazira në Kosovë: Situata e sigurisë, rrezik përkeqësimi

“Tensionet po rriten”, NATO paralajmëron trazira në Kosovë: Situata e sigurisë, rrezik përkeqësimi

NATO-ja dhe forca e saj paqeruajtëse në Kosovë, KFOR, paralajmërojnë një përkeqësim të mundshëm të situatës së sigurisë në Kosovë. “Në NATO, ne jemi të mendimit që zgjidhja dhe stabilizimi në të ardhmen i situatës së sigurisë do të varet plotësisht nga zgjidhjet politike. E kemi theksuar vazhdimisht nevojën për dialog të ndërmjetësuar nga BE-ja […]
Veliaj reagon pas protestës së opozitës: Ata që djegin flamurin kombëtar, do dënohen me humbjen e radhës

Veliaj reagon pas protestës së opozitës: Ata që djegin flamurin kombëtar, do dënohen me humbjen e radhës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi punimet për bllokun e banimit që kufizohet nga rrugët “Teodor Keko”, “Tom Plezha”, “Mikel Maruli” dhe “Loni Ligori”. Veliaj tha se falë këtyre investimeve, po rritet ndjeshëm vlera e pronës. Ai komentoi edhe pamjet e shëmtuara nga protesta e djeshme e opozitës, kur u dogj me molotovë […]
Bie numri i popullsisë në Kosovë, në 12 vite rezultojnë 200 mijë banorë më pak. Ja sa është mosha mesatare

Bie numri i popullsisë në Kosovë, në 12 vite rezultojnë 200 mijë banorë më pak. Ja sa është mosha mesatare

Nga regjistrimi i fundit të popullsisë dhe ekonomive familjare, këtë të premte janë publikuar të dhënat preliminare. Sipas këtyre të dhënave në Kosovë janë 1 milionë e 586 mijë e 659 (1,586,659) banorë. Në nëntë komuna ka pasur rritje të numrit të popullsisë e në 29 të tjera, ulje të numrit të banorëve. Komunat që […]
“Çështja Babale”/ Shtyhet sërish gjyqi për Salianjin, avokatët kërkojnë kohë për t’u njohur me dosjen

“Çështja Babale”/ Shtyhet sërish gjyqi për Salianjin, avokatët kërkojnë kohë për t’u njohur me dosjen

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore ndaj deputetit demokrat Ervin Salianji, për dosjen “Babale” që ishte caktuar të mbahej këtë të premte. Seanca në Apelin e Përgjithshëm ndaj Salianjit është shtyrë për në datë 25 korrik, në orën 10:00, pasi avokatët e tij kanë kërkuar më tepër kohë të njihen me dosjen. Deputeti i PD nuk […]
Mbyllet pas 3 orësh protesta e opozitës, Noka: Do të jemi në këmbë derisa të arrijmë qëllimin

Mbyllet pas 3 orësh protesta e opozitës, Noka: Do të jemi në këmbë derisa të arrijmë qëllimin

Mbyllet pas 3 orësh protesta e opozitës. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka mbajti fjalë nga shkallët e selisë, ku theksoi se nuk do të ndalen deri në përmbyshjen e qëllimeve. “Dua që në emër të PD opozitës shqiptare të falënderoj qindra e mijëra qytetarë, shqiptarë, demokratë e jo, por opozitarë në shpirt, dhe […]
Mbyllet pas 3 orësh protesta e opozitës, Noka: Do të jemi në këmbë derisa të arrijmë qëllimin

Mbyllet pas 3 orësh protesta e opozitës, Noka: Do të jemi në këmbë derisa të arrijmë qëllimin

Mbyllet pas 3 orësh protesta e opozitës. “Dua që në emër të PD opozitës shqiptare të falënderoj qindra e mijëra qytetarë, shqiptarë, demokratë e jo, por opozitarë në shpirt, dhe kundërshtarë të këtij regjimi, për pjesëmarrjen në këtë protestë më madhështoren dhe historiken që njeh demokracia shqiptare në këtë temperaturë 40 gradë. Të gjithë ata […]
Meta sulmon SPAK në protestën para Kryeministrisë: Turp për opozitarët që kanë frikën e autoritetit të tij, regjimi i Dum dumanit…

Meta sulmon SPAK në protestën para Kryeministrisë: Turp për opozitarët që kanë frikën e autoritetit të tij, regjimi i Dum dumanit…

Kreu i PL, Ilir Meta po mban fjalën në protestën para kryeministrisë. “Turp për të gjithë opozitarët që kanë frikën e autoritetit të Spak, regjimi i dum dumanit, ata që e dinë, ishte regjimi i një krimineli si Di Valea, ata vishnin ca syze të zeza, pushteti e tij kriminal tek dum dumanët të cilët […]
Opozita protestë para Kryeministrisë, Berisha: Të mbrosh shqiptarët qenka një ‘non grata’, arrest pa prova

Opozita protestë para Kryeministrisë, Berisha: Të mbrosh shqiptarët qenka një ‘non grata’, arrest pa prova

Pasi mori vulën dhe logon e Partisë Demokratike Sali Berisha ka thirrur një protestë kombëtare, e cila po mbahet Kryeministrisë. Berisha: Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale. Spastrimi etnik i butë i Shqipërisë po ndodh falë Edi Ramës Të dashur qytetarë dhe qytetare, demokrate e demokratë, misionarë të vërtetës të shpresës dhe të ardhmes së Shqipërisë. […]
Starts the opposition protest in front of the Prime Minister’s Office, hundreds of police on standby in Tirana

Starts the opposition protest in front of the Prime Minister’s Office, hundreds of police on standby in Tirana

After receiving the seal and logo of the Democratic Party, Sali Berisha called a national protest tonight, which has officially started in front of the Prime Minister’s Office. Two are the main demands of the democrats, the creation of a technical government and the release of the opposition leader who has been in isolation for […]
Meta sulmon SPAK në protestën para Kryeministrisë: Turp për opozitarët që kanë frikën e autoritetit të tij, regjimi i Dum dumanit…

Meta sulmon SPAK në protestën para Kryeministrisë: Turp për opozitarët që kanë frikën e autoritetit të tij, regjimi i Dum dumanit…

Kreu i PL, Ilir Meta po mban fjalën në protestën para kryeministrisë. “Turp për të gjithë opozitarët që kanë frikën e autoritetit të Spak, regjimi i dum dumanit, ata që e dinë, ishte regjimi i një krimineli si Di Valea, ata vishnin ca syze të zeza, pushteti e tij kriminal tek dum dumanët të cilët […]
Opozita protestë para Kryeministrisë, Berisha: Të mbrosh shqiptarët qenka një ‘non grata’, arrest pa prova

Opozita protestë para Kryeministrisë, Berisha: Të mbrosh shqiptarët qenka një ‘non grata’, arrest pa prova

Pasi mori vulën dhe logon e Partisë Demokratike Sali Berisha ka thirrur një protestë kombëtare, e cila po mbahet Kryeministrisë. Berisha: Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale. Spastrimi etnik i butë i Shqipërisë po ndodh falë Edi Ramës Të dashur qytetarë dhe qytetare, demokrate e demokratë, misionarë të vërtetës të shpresës dhe të ardhmes së Shqipërisë. […]