Showbiz
226 rezultate u gjendën
Ftesat e dasmës gati, Dafina dhe Kreshniku nisin ftesat

Ftesat e dasmës gati, Dafina dhe Kreshniku nisin ftesat

Artistja e njohur Dafina Zeqiri dhe partneri i saj Kreshnik Gjergji mesa duket kanë nisur përgatitjet e dasmës. Ka qenë vetë Kreshniku cili ka ndarë me ndjekësit një video në Insta Story, ku përmes një ftese shkruan “Jeni të ftuar”. Dafina Zeqiri mori propozimin për martesë nga partneri pikërisht në ditën e lindjes, 14 prill 2024. […]
Thumbon Besin, por feston me nënën e tij! Xhensila poston foton surprizë nga ditëlindja e vajzës

Thumbon Besin, por feston me nënën e tij! Xhensila poston foton surprizë nga ditëlindja e vajzës

Xhensila Myrtezaj ka ndarë sot në rrjetet sociale një foto të ish-vjehrrës së saj, nënës së Besit. Ajo ka ndarë foton e nënës së Besit, krah vajzës së saj Akjës, teksa sot feston  6 vjetorin. Duket se ditëlindja e vajzës ka bashkuar Xhensilën me familjen e Besit, me të cilin është në proces divorci. Ish-çifti […]
Bes Kallaku i pranishëm? Xhensila Myrtezaj ndan pamjet nga festa e ditëlindjes së Ajkës

Bes Kallaku i pranishëm? Xhensila Myrtezaj ndan pamjet nga festa e ditëlindjes së Ajkës

Ajka Kallaku, vajza e aktorit të njohur Bes Kallakut dhe këngëtares Xhensila Myrtezaj feston sot ditëlindjen. Me rastin e 6-vjetorit të saj, Ajkës i është organizuar një festë me mikeshat e saj të vogla. Ka qenë vetë Xhensila që ka ndarë pamjet e bukura në rrjetet e saj sociale, por ajo që u vu re […]
Ish-Miss Maqedonia e Veriut bie nga lartësia dhe thyen 7 brinjë/ FOTO

Ish-Miss Maqedonia e Veriut bie nga lartësia dhe thyen 7 brinjë/ FOTO

Ish-Miss Maqedonia e Veriut, ka pësuar një aksident të rëndë ndërsa ndodhej në Ohër, dhe ka thyer 7 brinjë. Mediat maqedonase raportojnë se Emilia Rozman është rrëzuar në prakingun pranë “Gjirit të Eshtrave” në Ohër. Në policinë e Ohrit më 6 korrik në ora 21:40 është raportuar se 32-vjeçarja nga Shkupi duke bërë fotografi pranë […]
Ajka feston ditëlindjen, Xhensila prek me urimin e ndjerë/FOTO

Ajka feston ditëlindjen, Xhensila prek me urimin e ndjerë/FOTO

Sot vajza e Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallakut, Ajka bën 6-të vjeç. Ashtu si Besi dhe nga këngëtarja nuk kishte si të mungonte urimi i ditëlindjes. “Ti je muzika më e bukur e jetës sime. Edhe 100 dashuri hyjnore. Ti dhe Zoti e di që mama bën për ty gjithçka, jo me fjalë por me […]
Robert Berisha ironizon çmimet në jug: Shita makinën për të paguar shezlonet…

Robert Berisha ironizon çmimet në jug: Shita makinën për të paguar shezlonet…

Përmes një postimi në rrjete sociale, këngëtari i njohurshqiptar Robert Berisha, ka treguar se momentalisht ndodhet për pushime në Jalë të Shqipërisë. Mirëpo siç duket, këngëtarit nuk i kanë pëlqyer çmimet “e hidhura” të jugut dhe në formë shakaje kërkon ndihmë prej ndjekësve të tij. Artisti thotë se nuk ka makinë, pasi e ka shitur […]
Arti në zi! Ndahet nga jeta aktorja e njohur

Arti në zi! Ndahet nga jeta aktorja e njohur

Aktorja e njohur, Shelley Duvall ka humbur jetën ditën e sotme në moshën 75-vjeçare. Siç bëjnë me dije mediat e huaja, aktorja humbi jetën për shkak të sëmundjes së diabetit në shtëpinë e saj në Blanco të Teksasit. Karriera e saj filloi në vitet 1970 me role në disa filma të Robert Altman, duke përfshirë […]
VIDEO/ Shkretëtira më e thatë në planet mbulohet nga lulet, zbulohet arsyeja e fenomenit të pazakontë

VIDEO/ Shkretëtira më e thatë në planet mbulohet nga lulet, zbulohet arsyeja e fenomenit të pazakontë

Shkretëtira Atacama në Kili, më e thata në planet është mbuluar nga lulet. Ky fenomen i pazakontë ndodhi pas rënies së shirave të hershëm . Atacama është quajtur “shkretëtira e lulëzuar”, pasi pavarësisht motit të nxehtë aty mbijnë lule në çdo disa vite. Por reshjet e dendura të fundit, që i atribuohen fenomenit të motit […]
Përfundon armiqësia? Rita Ora krenohet me Dua Lipen, Bebe Rexhën e Axa Max

Përfundon armiqësia? Rita Ora krenohet me Dua Lipen, Bebe Rexhën e Axa Max

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, ka lavdëruar shqiptaret e famshme në New York, në emisionin e yllit Elvis Duran. Duke folur në emisionin në “iHeart Radio”, e pyetur për shqiptarët, Rita ka thënë se “kjo është një ndër arsyet përse e do New Yorkun”. Tutje ajo është pyetur për artistet shqiptare dhe ka […]
Rita Ora shprehet krenare për origjinën e saj: Arsyeja pse e dua New York janë shqiptarët

Rita Ora shprehet krenare për origjinën e saj: Arsyeja pse e dua New York janë shqiptarët

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka qenë e ftuar në emisionin “IHeart Radio” ku ndër të tjera ka shprehur dashurinë që ajo ka për njerëzit e kombit shqiptar, në New York dhe artistet shqiptare që po korrin sukses në mbarë botën. E pyetur për shqiptarët dhe komunitetin e tyre në New York, Rita […]
Sulmoi nënën e tij, arrestohet djali i aktorit të njohur Nicolas Cage

Sulmoi nënën e tij, arrestohet djali i aktorit të njohur Nicolas Cage

Weston Cage Coppola, djali i Nicolas Cage, u arrestua për sulm ndaj nënës së tij. ‘The Sun’ konfirmoi se Weston u arrestua të mërkurën në Los Angeles, disa javë pasi nëna e tij Christina Fulton u pa me mavijosje. “Mund të konfirmoj se Weston Cage Coppola u arrestua sot për sulm me një armë vdekjeprurëse”, […]
FOTO/ Ivana Knoll “ngre” temperaturat, çfarë po ndodh me tifozen më seksi në botë pas Europianit

FOTO/ Ivana Knoll “ngre” temperaturat, çfarë po ndodh me tifozen më seksi në botë pas Europianit

Ivana Knoll u cilësua si tifozja më seksi në botë gjatë Botërorit “Katar 2022” dhe modelja kroate vendosi që të “shkëlqente” dhe në Europianin e Gjermanisë, por pa mundur ta shijonte dot deri në fund Kroacinë e saj. Pas këtij kompeticioni, 31-vjeçarja duket se po kalon pushimet në Split të Kroacisë. E veshur me bikini, […]
Fedez nis romancë të re, shihet duke puthur një grua tjetër

Fedez nis romancë të re, shihet duke puthur një grua tjetër

Marrëdhënia mes Fedez dhe Garance Authié mund të ketë përfunduar. Reperi është fotografuar nga revista e njohur italiane ‘Chi’ nën shoqërinë e një gruaje tjetër në Pulia. Në imazhet e publikuara në Instagram, ish-bashkëshorti i Chiara Ferragni shihet teksa puth në buzë partneren e re. Vajza nuk është Garance Authié, modelja me të cilën kishte […]
Adelina Ismaili shfaqet e veshur me fustan nusërie

Adelina Ismaili shfaqet e veshur me fustan nusërie

Diva e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili dhe ikona Sabri Fejzullahu, janë bërë bashkë për një projekt të ri muzikor. Ata kanë njoftuar për bashkëpunimin pak ditë më parë, gjersa kanë përfunduar edhe xhirimet. Dyshja e famshme e estradës kanë sjell pamje nga klipi, ku nuk ka dyshim se do të jetë i veçantë. Artistja e […]
Udhëtimi romantik kthehet në makth për çiftin e famshëm/ U grabisin në Paris unazën magjepsëse me vlerë 100 mijë dollarë

Udhëtimi romantik kthehet në makth për çiftin e famshëm/ U grabisin në Paris unazën magjepsëse me vlerë 100 mijë dollarë

Nisi si një udhëtim romantik në Paris, por u kthye në një episod makthi për këngëtarin Guaynaa dhe aktoren e blogeren Lele Pons. Këngëtari i “Chica Ideal” Guaynaa ndau lajmin tronditës në Instagram për vjedhjen e unazës 100 mijë dollarë: “Me keqardhje ju njoftojmë se ishim viktima të një grabitjeje në Paris dhe unazës së […]
Pas ndarjes nga Kanye West, Julia Fox deklarohet lesbike

Pas ndarjes nga Kanye West, Julia Fox deklarohet lesbike

Aktorja e njohur, Julia Fox para pak vitesh ka qënë në nje lidhje me reperin Kanye West, këtë e ka bërë të ditur vetë ajo me një postim që ka bërë në Tik-Tok. Mirëpo pas ndarjes nga ai aktorja nuk është përfolur për lidhje të tjera dashurie. Së fundmi ajo është deklaruar lezbike. 34-vjeçarja e […]
Zbuloni destinacionin më të lirë në botë për pushime, s’do ta besoni sa kushton një pije

Zbuloni destinacionin më të lirë në botë për pushime, s’do ta besoni sa kushton një pije

Post Office Travel Money ka publikuar destinacionet më të lira dhe më të shtrenjta në botë për vitin 2024. Raporti shqyrton faktorë të ndryshëm që mund të ndikojnë në vendimmarrjen për pushimet në vitin 2024, nga kursi i këmbimit deri te kostoja e ushqimit dhe vizita në atraksionet më të njohura turistike të çdo destinacioni. […]
Zbulohet se kush është bjondja që u fotografua krah Ylli Limanit/ FOTO

Zbulohet se kush është bjondja që u fotografua krah Ylli Limanit/ FOTO

Ditën e sotme në media ka qarkulluar një foto ku shfaqet Ylli Limani në plazh krahë një vajze bjonde. Pa vërtetuar asgjë rreth kësaj fotografie, shumë media online por edhe faqe të ndryshme në rrjete sociale nxituan të dilnin në përfundimin se vajza në foto është e dashura e Yllit. Por në fakt e vërteta […]
Fotografi: Alesia Bami më kënaq me foto! Habitet Ed Manushi: Ti ia ke bërë ato fotot zhveshur?!

Fotografi: Alesia Bami më kënaq me foto! Habitet Ed Manushi: Ti ia ke bërë ato fotot zhveshur?!

Fotografi Altin Çelmeta, i ftuar në “Top Arena” foli për bashkëpunimin me moderatoren Alesia Bami dhe vlerësoi imazhin e saj. Ed Manushi: Çfarë lloj fotografie do i bëje ti Alesia Bamit dhe ajo të shpërthente të gjitha spektret? Alesia Bami: Ne kemi bërë fotografi bashkë Altin Çelmeta: I kam bërë unë Ed Manushi: Ti ia […]
Nuk përmbahen në publik, e dashura Robert Berishës poston videon nga pushimet

Nuk përmbahen në publik, e dashura Robert Berishës poston videon nga pushimet

E dashura e Robert Berishës, Ana Skrel, nga Ulqini ka ndarë disa momente nga pushimet e tyre. 23-vjeçarja ka publikuar një moment intim, ku Berisha shihet nga pas, duke e përqafuar. Duket se videoja u shpërnda menjëherë dhe postimi u fshi nga të dy protagonistët. Kujtojmë se Robert Berisha ishte banor i Ferma VIP dhe […]