Kronikë
534 rezultate u gjendën
Megaoperacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Mes 19 personave të arrestuar edhe një shofer në Shërbimet Mbështetëse në KLSH

Megaoperacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Mes 19 personave të arrestuar edhe një shofer në Shërbimet Mbështetëse në KLSH

Policia e Tiranës ka bërë një sqarim në lidhje me megaoperacionin “Tempulli 3”, ku në pranga u vunë 19 persona, të cilët akuzohen për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Mes të arrestuarve është dhe shtetasi Rezart Maqellara me detyrë shofer në Shërbimet Mbështetëse në Kontrollin e Lartë të Shtetit. Policia sqaron se ky […]
EMRI/ I konsideruar si ndërmjetës i trafikut të drogës, shqiptari burgoset me 10 vite! Mediat italiane: Dënim i lehtë

EMRI/ I konsideruar si ndërmjetës i trafikut të drogës, shqiptari burgoset me 10 vite! Mediat italiane: Dënim i lehtë

Narkotrafikanti shqiptar Fasli Qibini, i cili ishte në arrati për mbi 13 vite dhe u arrestua vetëm janarin e kaluar, u dënua me 10 vjet burg në Itali. Mediat italiane raportojnë se ai mori një dënim dukshëm të lehtë në krahasim me akuzat dhe kërkesat e prokurorisë publike që kishte bërë kërkesë për dënuar me […]
Zjarr në një banesë në Berat, ndërhyjnë shpejt zjarrfikësit. Ja çfarë i shkaktoi flakët

Zjarr në një banesë në Berat, ndërhyjnë shpejt zjarrfikësit. Ja çfarë i shkaktoi flakët

Adresa: Rr.”Panorama” (prapa shkolles “Harry Fultz”). Nd.3, H.14, Ap.3, Njesia bashkiake nr.9, Kodi postar 1016, Tirane. Website: www.panorama.com.alNIPT: K22112005E Për reklama në gazeta “Panorama”, të kontaktoni te:Sekretaria: 042403207Agjente MarketinguErinda Topi: 0688019400 Privacy Policy Burimi
Himara, zonë e “nxehtë”/ U përfitua në mënyrë të paligjshme tokë në bregdet! Çfarë thuhet në dosjen “Bollano” dhe si përfunduan në burg dhe nën hetim të gjithë kryebashkiakët

Himara, zonë e “nxehtë”/ U përfitua në mënyrë të paligjshme tokë në bregdet! Çfarë thuhet në dosjen “Bollano” dhe si përfunduan në burg dhe nën hetim të gjithë kryebashkiakët

Emisioni Në Shënjestër i gazetares Klodiana Lala në News24 ka trajtuar atë që ka ndodhur me Himarën, e cila prej më shumë se 1 viti nuk ka një kryebashkiak të zgjedhur, ndërsa në 4 gusht pritet të votohet për atë që do të drejtojë një prej bashkive, që ka prodhuar shumë tensione, qoftë edhe artificiale. […]
“Jeta e tij është e rrezikuar”- Izet Haxhia do transferohet nga burgu i Reçit në atë të Rrogozhinës! Ja çfarë thotë avokati

“Jeta e tij është e rrezikuar”- Izet Haxhia do transferohet nga burgu i Reçit në atë të Rrogozhinës! Ja çfarë thotë avokati

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, në pritje të gjykimit të radhës në Gjykatën Kushtetuese,  është njoftuar se nesër do të transferohet nga burgu i Reçit në atë të Rrogozhinës. Sipas avokatit të Izet Haxhisë në këtë burg jeta e tij është e rrezikuar. Sipas avokatit, Izet Haxhia para se të transferohej në Burgun e […]
Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptare, në pranga 4 persona! Sendet e vjedhura në 20 shtëpi me vlerë mijëra euro

Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptare, në pranga 4 persona! Sendet e vjedhura në 20 shtëpi me vlerë mijëra euro

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptarësh, të cilët kryenin vjedhje nëpër banesa. Në pranga janë vënë 4 persona, si autor të më shumë se 20 vjedhjeve që janë kryer nga dhjetori 2021 deri në janar 2022. Shqiptarët ishin të gjithë me banim në Pavia, ndërsa vjedhjet e kanë kryer në zonat  Pavia, Alessandria, Savona […]
Shokuese në Fier/ Prindërit abuzojnë s*ksualisht me fëmijën e tyre dy vjeçar dhe i publikonin videot në “Tik Tok”

Shokuese në Fier/ Prindërit abuzojnë s*ksualisht me fëmijën e tyre dy vjeçar dhe i publikonin videot në “Tik Tok”

Është zbardhur ngjarje e rëndë në Fier, ku një çift bashkëshortësh abuzonin seksualisht më fëmijën e tyre të mitur dhe videot më i pas publikonin në rrjetin social “Tik Tok”. Prokuroria e Fierit njofton se është ndaluar nëna e fëmijës për kryerjen e veprës penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur” dhe “Pornografia” dhe […]
EMRI/ Tentoi të kryente vrasje në Berat një vit më parë, ekstradohet nga Kosova 56-vjeçari

EMRI/ Tentoi të kryente vrasje në Berat një vit më parë, ekstradohet nga Kosova 56-vjeçari

Është ekstraduar nga Kosova, shtetasi kosovar Hamit Berisha, i cili në bashkëpunim me 3 persona të tjerë, në maj të vitit 2023, tentoi të kryente vrasje në qytetin e Beratit. Hamit Berisha së bashku me shtetasit (ende në kërkim) Ermal Gora, 43-vjeç,nga Tirana dhe të Arli Shehu, 30-vjeç,banues në Korçë (i arrestuar), kishin planifikuar kryerjen e […]
EMRAT/ Shpërndanin drogë në zona të ndryshme të kryeqytetit, ja kush janë 19 të arrestuarit gjatë megaoperacionit “Tempulli 3”, Vocaj: Vijon puna për kapjen e 5 shtetasve të tjerë

EMRAT/ Shpërndanin drogë në zona të ndryshme të kryeqytetit, ja kush janë 19 të arrestuarit gjatë megaoperacionit “Tempulli 3”, Vocaj: Vijon puna për kapjen e 5 shtetasve të tjerë

Drejtori i Policisë së Tiranës,  Tonin Vocaj në një komunikim për mediat për finalizimit të fazës së dytë të megaoperacionit “Tempulli 3”, ku janë lëshuar 24 arreste, bëri me dije se janë arrestuar 19 persona, ndërsa vijon puna për kapjen e pesë personave të tjerë. Personat e arrestuar janë: Kevi Hida, Durim Kurti, Orterio Vila,  Hamza […]
Kokainë, heroinë dhe… Policia aksion antidrogë në Tiranë, lëshohen rreth 24 urdhërarreste

Kokainë, heroinë dhe… Policia aksion antidrogë në Tiranë, lëshohen rreth 24 urdhërarreste

Policia ka zhvilluar një operacion antidrogë në Tiranë ditën e sotme (12 Korrik). Raportohet se gjatë operacionit antidrogë nga Sektori kundër Narkotikëve në Policinë e Tiranës është ka sekuestruar drogë e llojit, kokainë, kanabis dhe heroinë. Burime policore bëjnë me dije se në kuadër të operacionit antidrogë janë lëshuar në total rreth 24 urdhërarreste, ku […]
Faza e dytë e megaoperacionit “Tempulli 3”, Vocaj: Janë arrestuar 19 persona, vijon puna për kapjen e 5 personave të tjerë. Ja çfarë është sekuestruar

Faza e dytë e megaoperacionit “Tempulli 3”, Vocaj: Janë arrestuar 19 persona, vijon puna për kapjen e 5 personave të tjerë. Ja çfarë është sekuestruar

Drejtori i Policisë së Tiranës,  Tonin Vocaj në një komunikim për mediat për finalizimit të fazës së dytë të megaoperacionit “Tempulli 3”, ku janë lëshuar 24 arreste, bëri me dije se janë arrestuar 19 persona, ndërsa vijon puna për kapjen e pesë personave të tjerë. Ai shtoi se gjatë operacionit është sekuestruar një sasi kanabisi, […]
Operacioni antidrogë në Tiranë, kush është i arrestuari i akuzuar për vrasje, pjesë e grupit kriminal të shpërndarjes së lëndëve narkotike! 52-vjeçari, me tre emra

Operacioni antidrogë në Tiranë, kush është i arrestuari i akuzuar për vrasje, pjesë e grupit kriminal të shpërndarjes së lëndëve narkotike! 52-vjeçari, me tre emra

Policia ka zhvilluar një operacion antidrogë në Tiranë ku u lëshuan 24 urdhërarreste, ku mësohet se pjesë e grupit kriminal të shpërndarjes së lëndëve narkotike është edhe një 52-vjeçar i arrestuar për vrasje. “Midis personave për të cilët Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë ka vendosur masë sigurie, është dhe Armando Xhelaidini alias […]
Dhunimi brutal i Sokol Mëngjesit, autorët ende në arrati! Drejtori i Policisë së Tiranës: Kërkimet për kapjen e tyre, në çdo territor të Shqipërisë

Dhunimi brutal i Sokol Mëngjesit, autorët ende në arrati! Drejtori i Policisë së Tiranës: Kërkimet për kapjen e tyre, në çdo territor të Shqipërisë

Policia ende nuk ka rënë në gjurmë e tre prej autorëve të dhunimit të avokatit Sokol Mëngjesi, ngjarje e ndodhur mëngjesin e 29 majit në kryeqytet, vetëm pak minuta pasi kishte lënë fëmijën e vogël në kopsht. Drejtori i Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj u shpreh se kërkimet për kapjen dhe arrestimin e tyre vijojnë në gjithë […]
PAMJET/ Lëviznin me “BMW” dhe “Audi” luksozë, momenti  kur vihen në pranga shpërndarësit e drogës në Tiranë

PAMJET/ Lëviznin me “BMW” dhe “Audi” luksozë, momenti kur vihen në pranga shpërndarësit e drogës në Tiranë

Si rezultat i një hetimi 3 mujor, Policia e Tiranës ka finalizuar fazën e dytë të megaoperacionit “Tempulli 3”, ku ka vënë në pranga 19 persona, ndërsa vijon puna për kapjen e pesë personave të tjerë. Policia ka publikuar edhe pamjet nga mega operacionit, teksa shihet se të arrestuar lëviznin me makina luksoze nëpër qytet. […]
Kokainë, heroinë dhe… Policia aksion antidrogë në Tiranë, lëshohen rreth 20 urdhërarreste

Kokainë, heroinë dhe… Policia aksion antidrogë në Tiranë, lëshohen rreth 20 urdhërarreste

Adresa: Rr.”Panorama” (prapa shkolles “Harry Fultz”). Nd.3, H.14, Ap.3, Njesia bashkiake nr.9, Kodi postar 1016, Tirane. Website: www.panorama.com.alNIPT: K22112005E Për reklama në gazeta “Panorama”, të kontaktoni te:Sekretaria: 042403207Agjente MarketinguErinda Topi: 0688019400 Privacy Policy Burimi
U godit me mjete prerëse nga 40-vjeçari, ndërron jetë në spital 24-vjeçari! Ja si është gjendja e vëllait të viktimës dhe të plagosurit tjetër! Ç’ndodhi në lokal, autori ende në arrati

U godit me mjete prerëse nga 40-vjeçari, ndërron jetë në spital 24-vjeçari! Ja si është gjendja e vëllait të viktimës dhe të plagosurit tjetër! Ç’ndodhi në lokal, autori ende në arrati

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme (11 korrik) rreth orës rreth orës 17:00 në fshatin Breg-Lumë në Tropojë, ku një 24-vjeçar është vrarë me mjete prerëse. Mësohet se një 40-vjeçar ka goditur me mjete prerëse 3 persona në një lokal për motive të dobta. Si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën në […]
Vrau 24-vjeçarin me mjete prerëse dhe plagosi dy të tjerë, policia në kërkim të 40-vjeçarit! Arrestohen 5 persona pas krimit, ja akuzat ndaj tyre

Vrau 24-vjeçarin me mjete prerëse dhe plagosi dy të tjerë, policia në kërkim të 40-vjeçarit! Arrestohen 5 persona pas krimit, ja akuzat ndaj tyre

Pesë persona janë arrestuar nga policia pas krimit të rëndë në fshatin Breg-Lumë në Tropojës pasditen e djeshme (11 Korrik) ku një 40-vjeçari vrau me mjete prerëse një 24-vjeçar dhe plagosi dy të tjerë. Të arrestuarit janë: -A. Q., 39 vjeç, për veprat penale “Përkrahja e autorit të krimit” dhe “Moskallëzimi i krimit”;-Xh. M., 31 vjeç, […]
U kap në flagrancë duke transportuar me automjet kundrejt pagesës dy emigrantë nga Irani, vihet në pranga 38-vjeçari

U kap në flagrancë duke transportuar me automjet kundrejt pagesës dy emigrantë nga Irani, vihet në pranga 38-vjeçari

Një 38-vjeçar është arrestuar nga policia në Shkodër, pasi u kap në flagrancë duke transportuar me automjet  kundrejt pagesës dy emigrantë nga Irani, që synonin të kalonin ilegalisht kufirin. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti dhe 2 celularë. Njoftimi i policisë: DVKM Shkodër/Finalizohet operacioni policor i koduar “Near”. U kap në flagrancë në […]
Emrat/ 24-vjeçari humbi jetën pasi u godit me mjete prerëse nga 40-vjeçari, identifikohet viktima dhe autori! Kush janë dy të plagosurit

Emrat/ 24-vjeçari humbi jetën pasi u godit me mjete prerëse nga 40-vjeçari, identifikohet viktima dhe autori! Kush janë dy të plagosurit

Janë identifikuar viktima, autori dhe dy të plagosurit gjatë sherrit pasditen e djeshme (11 korrik) në një lokal në fshatin Breg-Lumë. Ngjarja ndodhi në një lokal rreth orës 17:00, ku 40-vjeçari Saimir Sadiku goditi me mjete prerëse 24-vjeçarin, Adrian Pepkola, vëllain e këtij të fundit, 32-vjeçarin Valentin Pepkolaj dhe 45-vjeçarin Shkelzen Kukaj. 24-vjeçari Adrian Pepkola u dërgua në spital por nuk arriti që […]
Krimi i rëndë/ U godit me mjete prerëse nga 40-vjeçari, ndërron jetë në spital 24-vjeçari! Ja si është gjendja e vëllait të viktimës dhe të plagosurit tjetër! Ç’ndodhi në lokal, autori ende në arrati

Krimi i rëndë/ U godit me mjete prerëse nga 40-vjeçari, ndërron jetë në spital 24-vjeçari! Ja si është gjendja e vëllait të viktimës dhe të plagosurit tjetër! Ç’ndodhi në lokal, autori ende në arrati

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme (11 korrik) rreth orës rreth orës 17:00 në fshatin Breg-Lumë në Kukës, ku një 24-vjeçar është vrarë me mjete prerëse. Mësohet se një 40-vjeçar ka goditur me mjete prerëse 3 persona në një lokal për motive të dobta. Si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën në […]