Pamfleti.net
1024 rezultate u gjendën
Pamfleti.net's Profile Image

Pamfleti.net

Nga ky autor janë publikuar 1024 lajme.
user-icon
Analizë taktike/ Spanjë-Angli, pikat e forta të secilës skuadër, si mund të vendoset finalja!

Analizë taktike/ Spanjë-Angli, pikat e forta të secilës skuadër, si mund të vendoset finalja!

Pas 28 ditësh dramatike dhe më shumë se 80 orë futboll, 24 skuadra janë reduktuar në dy. Vetëm një ndeshje ka mbetur për t’u luajtur. Spanja dhe Anglia përgatiten për betejën në Olympiastadion të Berlinit të dielën në mbrëmje, ku do të takohen për herë të parë që nga 2018 për kurorën e Europës, një […]
Telashe për Levandovskin, sulmuesi i Barcelonës me dy diploma pa u shkuar asnjë ditë në Universitet!

Telashe për Levandovskin, sulmuesi i Barcelonës me dy diploma pa u shkuar asnjë ditë në Universitet!

Robert Levandovski në telashe! Sulmuesi polak për mashtrim në marrjen e dy diplomave master. Sipas agjencisë së lajmeve Onet, emri i sulmuesit të Barcelonës figuron në një listë të gjatë, në lidhje me një hetim policor për trafikimin e diplomave, madje ekziston dyshimi se ai është diplomuar dy herë në një Universitetin privat të Lodzit, […]
93 mijë euro një biletë, shifra stratosferike për të parë finalen Spanjë-Angli!

93 mijë euro një biletë, shifra stratosferike për të parë finalen Spanjë-Angli!

Vetëm dy ditë na ndajnë nga finalja e Kampionatit Evropian midis Spanjës dhe Anglisë në stadiumin olimpik të Berlinit. Është e qartë se shumë tifozë duan të marrin biletat për finalen e madhe në minutën e fundit. Por siç raportojnë mediat angleze, disa shitës me pakicë po ofrojnë biletat më të shtrenjta të finales së […]
UEFA publikon renditjen e klubeve europiane, City kryeson listën; Reali dhe Bayern mbyllin “Top 3”

UEFA publikon renditjen e klubeve europiane, City kryeson listën; Reali dhe Bayern mbyllin “Top 3”

UEFA ka publikuar renditjen e re të klubeve europiane, në bazë të koeficientit që ato kanë arritur të koleksionojnë gjatë këtyre 4 sezoneve të fundit. Vendin e parë vazhdon ta mbajë gjigandi anglez, Manchester City, ndërsa pas tij vjen Real Madridi dhe Bayern Munchen. Pesshja mbyllet me Liverpool dhe çuditërisht Romën, e cila ndodhet para […]
Armando Broja në ‘radarët’ e Juventus, “Zonja e Vjetër” kërkon shërbimet e sulmuesit shqiptar!

Armando Broja në ‘radarët’ e Juventus, “Zonja e Vjetër” kërkon shërbimet e sulmuesit shqiptar!

Pas lidhjes së emrit të tij me shumë klube angleze, sulmuesi shqiptar Armando Broja duket se ka përfunduar në radarët e skuadrave italiane. Duke qenë se Milan e gjeti zgjidhjen për sulmin te Alvaro Morata dhe hoqi dorë nga Broja, duket se interes ka shfaqur rivali i tyre, Juventus. Pas Mario Mitajt, Juventus ka nisur […]
Skandali seksual në kampin e Kombëtares shqiptare në Dortmund, “Bild”: Viktima ka qenë në kontakt me dhunuesin, çfarë i tha para se të largohej

Skandali seksual në kampin e Kombëtares shqiptare në Dortmund, “Bild”: Viktima ka qenë në kontakt me dhunuesin, çfarë i tha para se të largohej

Prestigjiozja gjermane, “Bild”, ka nxjerrë disa detaje të reja sa i përket këtij sulmi, ku thuhet se viktima mund të ketë pësuar lëndime tipike që ndodhin në një sulm seksual. Skandali i publikuar nga mediat gjermane sa i përket një dhune seksuale të mundshme nga një prej punonjësve të FSHF-së në kampin e Shqipërisë në […]
Tronditet futbolli brazilian, portieri qëllohet me armë nga polici brenda në fushë (Video)

Tronditet futbolli brazilian, portieri qëllohet me armë nga polici brenda në fushë (Video)

Në ngjarje e rëndë ka tronditur futbollin brazilian, ku në fundin e takimit Gremio Esportivo Anapolis-Centro Oeste, pati një përplasje mes lojtarëve të të dyja skuadrave. Kjo gjë bëri ndërhyrjen e policisë për të qetësuar “gjakrat”, gjë e cila duket se nuk ndodhi. Njëri prej tyre ka goditur me armë zjarri portierin e Gremios, i […]
Pas Juventus, “gjigantët” turq hidhen në sulm për Mario Mitaj

Pas Juventus, “gjigantët” turq hidhen në sulm për Mario Mitaj

Mario Mitaj Mario Mitaj është kthyer te rusët e Lokomotiv, pas pak ditëve pushim në përfundim të Evropianit, ndërsa e ardhmja e tij është në ajër. Për mbrojtësin e kombëtares shqiptare ka interesime padyshim, në Premier Ligën ruse dhe në liga të tjera në Evropë, ndërsa mediat pranë klubit moskovit informojnë se atë e kërkojnë […]
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

Një super kompjuter ka parashikuar fituesin e Euro 2024. Anglia përballet me Spanjën në finalen e “Olympiastadion” në Berlin të dielën në mbrëmje. Tre Luanët rezervuan vendin e tyre në finale me fitoren dramatike ndaj Holandës. Është hera e parë në histori që kombëtarja e anglezëve për meshkuj arrin në një finale në tokë të […]
Finalja e Euro 2024, tre shtyllat e forta pse Anglia mund ta mposhtë Spanjën

Finalja e Euro 2024, tre shtyllat e forta pse Anglia mund ta mposhtë Spanjën

Ekipi anglez Triumfi dramatik ndaj Holandës ishte një nga më të rëndësishmit në historinë e kombëtares angleze. Anglia do të luajë të dielën ndaj Spanjës finalen e dytë radhazi të Europianit dhe pas një sërë zhgënjimesh kësaj here do të kërkojnë që trofeu të përfundojë në anën e tyre. Fillimi i rrugëtimit të tyre në […]
A tradhtojnë futbollistët? Dedektivja zbulon rastin e lojtarit shqiptar: Këtë radhë nuk luajti me kombëtaren

A tradhtojnë futbollistët? Dedektivja zbulon rastin e lojtarit shqiptar: Këtë radhë nuk luajti me kombëtaren

Detektivja Shkënda Lili i Detektivja Shkënda Lili ishte  e ftuar në “Top Arena” aty ku u pyet për rastet e tradhtisë tek futbollistët. Ajo tha se rastet janë të rralla, por zbuloi një rast të cilin ajo e ka investiguar. Pa përmendur emra, detektivja zbuloi se ka qenë e dashura e futbollisti ajo që ka […]
Performancat e dobëta të yjeve në Euro 2024, ‘sekreti’ pse lojtarët kryesorë nuk luajnë më 100%

Performancat e dobëta të yjeve në Euro 2024, ‘sekreti’ pse lojtarët kryesorë nuk luajnë më 100%

Mbappe, Kane dhe Ronaldo Në Top Arena u zhvillua një analizë në lidhje me përfitimet e ulëta financiare të ekipeve në Euro 2024. Sipas analistëve, yjet e futbollit nuk japin më të mirën e tyre në kompeticione si Euro 2024 pasi fitimet personale janë më të larta se vetë truneu. Ed Manushi: Një skuadër që […]
Fotoja e famshme me Lionel Messin, flet babai i Yamal

Fotoja e famshme me Lionel Messin, flet babai i Yamal

Lamine Yamal është padyshim ylli i këtij Europiani, me sulmuesin 16-vjeçar spanjoll që po shkëlqen për skuadrën e De La Fuentes, teksa tashmë është vetëm një fitore larg titullit. Disa ditë më parë, u bë virale dhe një foto ku Yamal ishte ende një bebe dhe pagëzohej nga Leo Messi, me mediat dhe tifozët që […]
Pas Tiranës, barazon edhe Partizani; “Demat e Kuq” dështojnë të marrin fitore ndaj Marsaxlokk

Pas Tiranës, barazon edhe Partizani; “Demat e Kuq” dështojnë të marrin fitore ndaj Marsaxlokk

Ashtu si “Bardheblutë” e Tiranës, edhe “gjigantët” e tjerë të kryeqytetit, Partizani nuk kanë shkuar më shumë se barazimi, 1 me 1, në “Elbasan Arena”, ndaj maletzëve, të Marsaxlokk, në sfidën e tyre hapëse, të kësja “fushate” kualifikuese, për në Conference League. Të dy golat erdhën brenda 15 minutave të para të sfidës, teksa ishte […]
Kualifikueset e Conference League, Shkëndija dështon në Armeni përballë Noah-s!

Kualifikueset e Conference League, Shkëndija dështon në Armeni përballë Noah-s!

Shkëndija nuk ia doli të marrë një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë të fazës kualifikuese, të Conference League, teksa u mundën me rezultatin e pastër, 0 me 2, nga armenët e Noah, në “shtëpinë” e këtyre të fundit. “Kuqezinjtë” e Tetovës pësuan dy herë në fundin e pjesës së dytë pasi vendësit kryen zëvendësimet […]
Tirana nis aventurën europiane me barazim, shmang disfatën përballë Torpedo Kutaisit në Gjeorgji

Tirana nis aventurën europiane me barazim, shmang disfatën përballë Torpedo Kutaisit në Gjeorgji

Në ndeshjen e parë të turit të parë kualifikues të Conference League, Tirana barazoi 1-1 ndaj Torpedo Kutaisi, në Stadion Ramaz Shengelia (Kutaisi). Në pjesën e parë, vendasit gjeorgjian dominuan, duke u vendosur në kërkim të golit. Në minutën e 22-të, autogoli i Micit i dhuroi epërsinë ekipit të Kean. Në të 39-tën, Mici provoi […]
E ardhmja e Armando Brojës në pikëpyetje, Sulmuesi grumbullohet në stërvitje me Chelsean

E ardhmja e Armando Brojës në pikëpyetje, Sulmuesi grumbullohet në stërvitje me Chelsean

Pavarësisht se para nisjes së “Euro 2024”, pritej shumë prej sulmuesit shqiptar dhe flitej shumë për të ardhmen e tij.   Por që pas eliminimit nga Europiani, e ardhmja e Armando Brojës është ende në dyshim, me sulmuesin shqiptar që nuk dihet ende nëse do të jetë pjesë e Chelseat ose do të largohet nga […]
Gjykoi ndeshjen Shqipëri-Kroaci në grupe, François Letexier zgjidhet arbitri i finales Spanjë-Angli!

Gjykoi ndeshjen Shqipëri-Kroaci në grupe, François Letexier zgjidhet arbitri i finales Spanjë-Angli!

Spanjë-Angli është finalja e madhe e Europianit “Gjermani 2024”, e cila do të luhet në Berlin, të dielën e 14 korrikut, ora 21:00. Duket se UEFA ka marrë vendimin sa i përket arbitrit që do të vendosë drejtësi në finalen e këtij Europiani, duke ia besuar francezit François Letexier. Sa i përket ndihmësve të tij, […]
“Jam ndarë”, Wanda Nara konfirmon divorcin me Mauro Icardin!

“Jam ndarë”, Wanda Nara konfirmon divorcin me Mauro Icardin!

Drama mes Wanda Nara dhe Mauro Icardit duket se është rikthyer sërish. Çifti duket se i kanë dhënë përfundimisht fund lidhjes së tyre 10-vjeçare, me modelen që ka konfirmuar se është ndarë nga sulmuesi argjentinas. Disa ditë më parë dolën fjalë në mediat argjentinase se Wanda kishte çuar letrat për divorc në gjykatë dhe tashmë […]
Dërgoi Spanjën në finalen e Euro 2024, De la Fuente: Bëhuni gati për një ndeshje spektakolare!

Dërgoi Spanjën në finalen e Euro 2024, De la Fuente: Bëhuni gati për një ndeshje spektakolare!

Spanja është e përqendruar totalisht te finalja e Euro 2024. Skuadra e Luis De la Fuentes do të sfidojë Anglinë e Gareth Southgate në “Olympiastadion” të Berlinit, me misionin për të siguruar Europianin e katërt në histori. Si asnjë Kombëtare më parë. I pari nga trajnerët që ka folur për këtë sfidë ka qenë ai […]