2024 July
3396 rezultate u gjendën
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama”, “Panorama Sport” dhe “Gazeta Shqiptare”

Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama”, “Panorama Sport” dhe “Gazeta Shqiptare”

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:Titujt kryesorë: Reforma në drejtësi/ Mesazhi, porositë e trupës së gjyqtarëve të SHBA në Tiranë Takimi me misionin e FMN, guvernatori Sejko: Momenti pozitiv për ekonominë do vijojë edhe në të ardhmen Fredi Beleri drejt lirimit të përkohshëm nga burgu, pritet leja për betimin si eurodeputet Abuzimi […]
Analizë taktike/ Spanjë-Angli, pikat e forta të secilës skuadër, si mund të vendoset finalja!

Analizë taktike/ Spanjë-Angli, pikat e forta të secilës skuadër, si mund të vendoset finalja!

Pas 28 ditësh dramatike dhe më shumë se 80 orë futboll, 24 skuadra janë reduktuar në dy. Vetëm një ndeshje ka mbetur për t’u luajtur. Spanja dhe Anglia përgatiten për betejën në Olympiastadion të Berlinit të dielën në mbrëmje, ku do të takohen për herë të parë që nga 2018 për kurorën e Europës, një […]
Megaoperacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Mes 19 personave të arrestuar edhe një shofer në Shërbimet Mbështetëse në KLSH

Megaoperacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Mes 19 personave të arrestuar edhe një shofer në Shërbimet Mbështetëse në KLSH

Policia e Tiranës ka bërë një sqarim në lidhje me megaoperacionin “Tempulli 3”, ku në pranga u vunë 19 persona, të cilët akuzohen për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Mes të arrestuarve është dhe shtetasi Rezart Maqellara me detyrë shofer në Shërbimet Mbështetëse në Kontrollin e Lartë të Shtetit. Policia sqaron se ky […]
EMRI/ I konsideruar si ndërmjetës i trafikut të drogës, shqiptari burgoset me 10 vite! Mediat italiane: Dënim i lehtë

EMRI/ I konsideruar si ndërmjetës i trafikut të drogës, shqiptari burgoset me 10 vite! Mediat italiane: Dënim i lehtë

Narkotrafikanti shqiptar Fasli Qibini, i cili ishte në arrati për mbi 13 vite dhe u arrestua vetëm janarin e kaluar, u dënua me 10 vjet burg në Itali. Mediat italiane raportojnë se ai mori një dënim dukshëm të lehtë në krahasim me akuzat dhe kërkesat e prokurorisë publike që kishte bërë kërkesë për dënuar me […]
Disa arsye të forta pse gjumi i drekës i bën mirë shëndetit

Disa arsye të forta pse gjumi i drekës i bën mirë shëndetit

Studimet thonë se gjumi i drekës i bën mirë organizmit. Sipas ekspertëve, gjumi i drekës ndihmon në uljen e tensioni të gjakut me 5 mm Hg. Një studim rreth kësaj çështjeje, mbështet teoria se njerëzit që jetojnë në vendet e Mesdheut jetojnë më gjatë.Kjo ndodh jo vetëm prej ushqimit por edhe për shkak të gjumit […]
A mund të përdoret neni i 25-të i Kushtetutës amerikane për zëvendësimin e Presidentit Biden?

A mund të përdoret neni i 25-të i Kushtetutës amerikane për zëvendësimin e Presidentit Biden?

Pas paraqitjes së tij të dobët në debatin e parë me ish Presidentin Donald Trump, Presidenti Joe Biden është përpjekur të sigurojë Partinë Demokrate për shanset e tij për të fituar zgjedhjet, moshën dhe aftësinë e tij për të qeverisur. Megjithatë, thirrjet publike nga zyrtarë demokratë dhe donatorë për ta zëvendësuar atë, kanë ngritur pyetje […]
VIDEO: Një deklaratë e sinqertë e Flamur Nokës

VIDEO: Një deklaratë e sinqertë e Flamur Nokës

Flamur Noka, i ftuar dy ditë më parë në A2 CNN, ka bërë një deklaratë të sinqertë, që tregon se ata i thonë burgut hapur, veç të vjedhin sa më shumë lekë. Ai deklaroi se për 400 milionë euro, do të shkonte me vrap në burg. “Mi jepni mua 430 milionë euro, se shkoj unë […]
Dy ish-kryebashkiakë në pranga dhe një i komanduar nën hetim/ “Fushëbetejë” e re apo dorëzim me flamur të bardhë! Çfarë pritet të ndodhë më 4 Gusht në Himarë

Dy ish-kryebashkiakë në pranga dhe një i komanduar nën hetim/ “Fushëbetejë” e re apo dorëzim me flamur të bardhë! Çfarë pritet të ndodhë më 4 Gusht në Himarë

Emisioni “Në Shënjestër” i gazetares Klodiana Lala në News24 trajtoi sot atë që pritet të ndodhë me Himarën, atje ku në 4 gusht do të mbahen zgjedhjet e pjesshme vendore, për zgjedhjen e Kryebashkiakut të ri. Dy ish-kryebashkiakë në pranga, dhe një i komanduar nën hetim. Një bilanc dramatik prangash për një bashki të vogël […]
Ftesat e dasmës gati, Dafina dhe Kreshniku nisin ftesat

Ftesat e dasmës gati, Dafina dhe Kreshniku nisin ftesat

Artistja e njohur Dafina Zeqiri dhe partneri i saj Kreshnik Gjergji mesa duket kanë nisur përgatitjet e dasmës. Ka qenë vetë Kreshniku cili ka ndarë me ndjekësit një video në Insta Story, ku përmes një ftese shkruan “Jeni të ftuar”. Dafina Zeqiri mori propozimin për martesë nga partneri pikërisht në ditën e lindjes, 14 prill 2024. […]
Thumbon Besin, por feston me nënën e tij! Xhensila poston foton surprizë nga ditëlindja e vajzës

Thumbon Besin, por feston me nënën e tij! Xhensila poston foton surprizë nga ditëlindja e vajzës

Xhensila Myrtezaj ka ndarë sot në rrjetet sociale një foto të ish-vjehrrës së saj, nënës së Besit. Ajo ka ndarë foton e nënës së Besit, krah vajzës së saj Akjës, teksa sot feston  6 vjetorin. Duket se ditëlindja e vajzës ka bashkuar Xhensilën me familjen e Besit, me të cilin është në proces divorci. Ish-çifti […]
Pasiguritë në kursin e këmbimit, BSH: Bien transaksionet në euro, në 6 muaj u transferuan 2.35 miliardë

Pasiguritë në kursin e këmbimit, BSH: Bien transaksionet në euro, në 6 muaj u transferuan 2.35 miliardë

Çdo luhatje e monedhës europiane në tregun shqiptar ka nisur të ndikojë edhe në transaksionet që kryhen në euro. Sistemi ndërbankar i pagesave me vlerë të madhe, AIPS i cili u mundëson si individëve, por edhe bizneseve transfertat dhe pagesat me komisione të ulëta, regjistroi rreth 26 mijë e 240 transferta në total duke shënuar […]
Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken

Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani është takuar në Uashington me sekretarin e Shtetit Antony Blinken. Me anë të një postimi në platformën X, ministri thotë se ky takim rikonfirmoi angazhimin për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale. “Faleminderit Sekretarit 🇺🇸 Antony Blinken për samitin historik të NATO-s në Uashington DC, në 75 vjetorin e […]
Një tjetër tërmet me magnitudë 4.5 Rihter trondit Greqinë, lëkundje të fuqishme në Patra

Një tjetër tërmet me magnitudë 4.5 Rihter trondit Greqinë, lëkundje të fuqishme në Patra

Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter ka ndodhur mbrëmjen e së premtes  në orën 22:26, me orën greke, ​​në një pikë në juglindje të Patrës. Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti kishte një thellësi fokale 26 kilometra dhe një epiqendër 10 kilometra lindje-juglindje të Chalandritsa. Burimi
Zjarr në një banesë në Berat, ndërhyjnë shpejt zjarrfikësit. Ja çfarë i shkaktoi flakët

Zjarr në një banesë në Berat, ndërhyjnë shpejt zjarrfikësit. Ja çfarë i shkaktoi flakët

Adresa: Rr.”Panorama” (prapa shkolles “Harry Fultz”). Nd.3, H.14, Ap.3, Njesia bashkiake nr.9, Kodi postar 1016, Tirane. Website: www.panorama.com.alNIPT: K22112005E Për reklama në gazeta “Panorama”, të kontaktoni te:Sekretaria: 042403207Agjente MarketinguErinda Topi: 0688019400 Privacy Policy Burimi
Himara, zonë e “nxehtë”/ U përfitua në mënyrë të paligjshme tokë në bregdet! Çfarë thuhet në dosjen “Bollano” dhe si përfunduan në burg dhe nën hetim të gjithë kryebashkiakët

Himara, zonë e “nxehtë”/ U përfitua në mënyrë të paligjshme tokë në bregdet! Çfarë thuhet në dosjen “Bollano” dhe si përfunduan në burg dhe nën hetim të gjithë kryebashkiakët

Emisioni Në Shënjestër i gazetares Klodiana Lala në News24 ka trajtuar atë që ka ndodhur me Himarën, e cila prej më shumë se 1 viti nuk ka një kryebashkiak të zgjedhur, ndërsa në 4 gusht pritet të votohet për atë që do të drejtojë një prej bashkive, që ka prodhuar shumë tensione, qoftë edhe artificiale. […]
Residents of village in Lushnja complain that ” the river now has an owner “, the buyer: I bought it with state documents!

Residents of village in Lushnja complain that ” the river now has an owner “, the buyer: I bought it with state documents!

Residents of the village of Imshte in Lushnje in the southwest of Albania are protesting after hundreds of hectares of land alonf tha banks of Seman River have now been given an owner. According to them, the property is inside the embankment and the laws foresee it as “state property”. However, an individual went to […]
Çfarë dëmesh sjell për trupin tuaj konsumi i tepërt i ujit

Çfarë dëmesh sjell për trupin tuaj konsumi i tepërt i ujit

Ndonëse të gjithë thonë “konsumoni sa më shumë lëngje”, mjekët kanë nxjerr një tjetër tezë, ndërsa paralajmërojnë që pirja e një sasie të madhe të ujit është e dëmshme. Kanë qenë pikërisht ekspertë të King’s College Hospital në jug të Londrës që kanë nxjerr këtë përfundim, bazuar edhe tek rasti i një pacienteje 59-vjeçare. Mësohet […]
VIDEO: Një deklaratë e sinqertë, e Flamur Nokës

VIDEO: Një deklaratë e sinqertë, e Flamur Nokës

Flamur Noka, i ftuar dy ditë më parë në A2 CNN, ka bërë një deklaratë të sinqertë, që tregon se ata i thonë burgut hapur, veç të vjedhin sa më shumë lekë. Ai deklaroi se për 400 milionë euro, do të shkonte me vrap në burg. “Mi jepni mua 430 milionë euro, se shkoj unë […]
Riso Arborio 1 kg, del nga qarkullimi në Itali për kadmium mbi normë. Produkti në shitje në Shqipëri

Riso Arborio 1 kg, del nga qarkullimi në Itali për kadmium mbi normë. Produkti në shitje në Shqipëri

Grupi Conad në Itali njofton së fundmi se ka vendosur të tërheqë nga tregu produktin oriz Arborio, 1 kg, që sugjerohet për rizoto. Grupi ka kryer analiza vetë dhe ka rezultuar se produkti përmban norma kadmiumi mbi kufijtë e lejuar. Në njoftimin përkatës Conad Italia u bën thirrje të gjithë klientëve që kanë blerë një […]
Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken: Konfirmohet angazhimi për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale

Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken: Konfirmohet angazhimi për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani është takuar në Uashington me sekretarin e Shtetit Antony Blinken. Me anë të një postimi në platformën X, ministri thotë se ky takim rikonfirmoi angazhimin për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale. “Faleminderit Sekretarit 🇺🇸 Antony Blinken për samitin historik të NATO-s në Uashington DC, në 75 vjetorin e […]