222 rezultate u gjendën
Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë mbrëmje në Pogradec. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Ohër  me magnitudë 3.1 ballë të shkalles Rihter. Lëkundjet janë ndjere në qytetin e Pogradecit dhe rrethina. Ky eshte termeti i dytë që goditi sot Ohrin, lëkundjet e të cilit u ndjenë edhe në Pogradec. Top Channel Burimi
Tjetër aksident i rëndë, dy makina përfundojnë në kanal pas përplasjes, tentohet nxjerrja nga mjeti e të rinjve

Tjetër aksident i rëndë, dy makina përfundojnë në kanal pas përplasjes, tentohet nxjerrja nga mjeti e të rinjve

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje. Mësohet se dy mjete janë përplasur dhe kanë përfunduar në kanal në afërsi zë fshatit Palasë në Korçë. Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes, ndërsa po tentohet nxjerrja nga mjeti e të plagosurve nga banorët e zonës.  Top Channel Burimi
Aksident i rëndë në Devoll/ Drejtuesi humb kontrollin mbi automjetin dhe del nga rruga, disa të lënduar

Aksident i rëndë në Devoll/ Drejtuesi humb kontrollin mbi automjetin dhe del nga rruga, disa të lënduar

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme (7 korrik) në afërsi të fshatit Progër, Devoll. Foto ilustruese Mësohet se në një mjeti në të cilin udhëtonin pesë persona ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një kanal. Si pasojë kanë mbetur të lënduar  katër persona të cilët për fat të mirë janë jashtë rrezikut për […]
Ekskluzive/ Vrasja e  Ardian Nikulajt, zbulohet origjina parave në financimin e krimit. Top Channel siguron dosjen e policisë angleze

Ekskluzive/ Vrasja e Ardian Nikulajt, zbulohet origjina parave në financimin e krimit. Top Channel siguron dosjen e policisë angleze

Prokuroria e Lezhës e akuzon shqiptarin me pasaportë britanike Edmond Haxhia, nën dyshimin, si organizator të vrasjes së Ardian Nikulajt bashkë me skuadrën e vëzhgimit përbërë nga katër britanikë, që të gjithë të arrestuar në Britaninë e Madhe në pritje të ekstradimit në Shqipëri. E njëjta prokurori në akt-akuzë thekson se Edmond Haxhia është kushëri […]
Aksidentohet fëmija në Gjirin e Lalësit, shoferi 18-vjeçar sapo kishte marrë patentën

Aksidentohet fëmija në Gjirin e Lalësit, shoferi 18-vjeçar sapo kishte marrë patentën

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Gjirin e Lalësit në Durrës, ku një fëmijë 8-vjeçar u përplas nga një automjet tip Audi që drejtohej nga një 18-vjeçar. Burime nga vendi i ngjarjes bënë me dije për Top Channel se drejtuesi i automjetit sapo kishte marrë patentën. Fëmija ka qenë duke lëvizur në […]
Aksident i rëndë në Devoll, raportohet për 5 të plagosur

Aksident i rëndë në Devoll, raportohet për 5 të plagosur

Aksident i rëndë në fshatin Progër, raportohet për 5 të plagosur! Mësohet se një mjet ku udhëtonin 5 shtetas, ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga e duke përfunduar në kanalin anësor. Të 5 personat që ndodheshin në mjet janë nisur drejt spitalit të Korçës për ndihmë mjekësore, ndërsa policia në vendngjarje për zbardhjen e […]
Pse po hetohet nga SPAK, Artan Lame?

Pse po hetohet nga SPAK, Artan Lame?

Një apartament i regjistruar në emër të Artan Lames, që ndodhet në një godinë 3 katëshe, e cila është ndërtuar pa lejë në zonën e Qerretit të Kavajës, është bërë shkak i depozitimit të një dosje voluminoze në prokurorinë e posaçme SPAK. Çështja kundër Lames, është futur brenda zyrave të BKH në një periudhë kur […]
Kryeministri francez: Nesër i dorëzoj dorëheqjen Presidentit Macron

Kryeministri francez: Nesër i dorëzoj dorëheqjen Presidentit Macron

Kryeministri Gabriel Attal FRANCË- Kryeministri Gabriel Attal ka deklaruar nga rezidenca e tij zyrtare, Hôtel de Matignon në Paris se nesër do të paraqesë dorëheqjen. Sipas BBC, ai thotë se “sonte asnjë nga ekstremet nuk mund të pretendojë shumicën” dhe për këtë e vlerëson “frymën franceze”. Attal gjithashtu thekson se shumë anëtarë të aleancës së Ansamblit […]
Humbja ekstreme në zgjedhje, Le Pen: Fitorja jonë, thjesht është vonuar

Humbja ekstreme në zgjedhje, Le Pen: Fitorja jonë, thjesht është vonuar

Marine Le Pen FRANCË- Marine Le Pen, e cila bashkë-drejton Tubimin Kombëtar me Jordan Bardella, ka reaguar pas humbjes ekstreme. Ajo është shprehur se fitorja e partisë së saj “vetëm është vonuar” dhe ajo “e sheh farën e fitores së nesërme në rezultatin e sotëm”. Le Pen, e cila kandiduar pa sukses për presidencën tre […]
REL: Rezultati i zgjedhjeve në Francë, askush s’e priste, por asgjë s’ka mbaruar

REL: Rezultati i zgjedhjeve në Francë, askush s’e priste, por asgjë s’ka mbaruar

Francë FRANCË- Askush nuk e priste këtë. Derisa partia e së djathtës ekstreme e Marine Le Penit, Tubimi Kombëtar, nuk pritej ta siguronte shumicën në Parlamentin me 577 ulëse në Francë, ajo parashikohej t’i fitonte mbi 200 ulëse. Nëse parashikimeve të hershme por shpesh të sakta franceze duhet t’u besojmë, Tubimi Kombëtar do të përfundojë […]
Aksidenti në Gjirin e Lalëzit, reagon policia: 8-vjeçarja nga Sllovakia ka ndërruar jetë në spital. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariat

Aksidenti në Gjirin e Lalëzit, reagon policia: 8-vjeçarja nga Sllovakia ka ndërruar jetë në spital. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariat

Ka ndërruar jetë në spital vajza e mitur nga Sllovakia e cila u përplas nga një automjet teksa ishte duke kaluar rrugën në Gjirin e Lalëzit. E mitura u dërgua me urgjencë në spital, por nuk ka mundur t’i mbijetojë lëndimeve. Shtetasja minorene me iniciale S.S ndodhej në Shqipëri për pushime me familjen e saj. […]
Tentoi të hidhej nga kati i pestë ku jetonte, shpëtohet për herë të tretë brenda javës 22-vjeçarja

Tentoi të hidhej nga kati i pestë ku jetonte, shpëtohet për herë të tretë brenda javës 22-vjeçarja

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në lagjen “30-Vjetori” në Berat. Një 22-vjeçare,me probleme të shëndetit mendor, ka tentuar të hidhet nga kati i pestë i banesës ku ajo jetonte. Pasi kishte mbyllur derën e jashtme me çelës, duke mos lejuar askënd të hynte brenda, Jorida Hatija ka dalë ballkon dhe ka tentuar të hidhet […]
Depresioni: Çfarë duhet të bëni kur asnjë formë trajtimi nuk ndihmon

Depresioni: Çfarë duhet të bëni kur asnjë formë trajtimi nuk ndihmon

Rreth 30 për qind e njerëzve kanë depresion rezistues ndaj trajtimit. Këta janë njerëz që vazhdojnë të vuajnë thellë pavarësisht përpjekjeve të shumta për të gjetur një kurë të përshtatshme. Depresioni është një gjendje mendore, një çrregullim humori, i cili është krejt i ndryshëm nga luhatjet e zakonshme të humorit dhe reagimet ndaj stresit të […]
Aksidenti në Gjirin e Lalësit, humb jetën në spital 8-vjeçarja nga Sllovakia

Aksidenti në Gjirin e Lalësit, humb jetën në spital 8-vjeçarja nga Sllovakia

Ka ndërruar jetë në spital vajza 8 vjeçe nga Sllovakia, e cila u përplas në Gjirin e Lalësit nga një 18-vjeçar që drejtonte një Audi. Policia bën me dije se aksidenti ndodhi rreth orës 20:00, në segmentin rrugor Maminas-Gjiri i Lalësit. Drejtuesi i mjetit ishte shtetasi G. Gj., 18 vjeç, i cili ka përplasur minorene […]
Aksidentohet fëmija në Gjirin e Lalësit, shoferi 18-vjeçar sapo kishte marrë patentën

Aksidentohet fëmija në Gjirin e Lalësit, shoferi 18-vjeçar sapo kishte marrë patentën

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Gjirin e Lalësit në Durrës, ku një fëmijë 8-vjeçar u përplas nga një automjet tip Audi që drejtohej nga një 18-vjeçar. Burime nga vendi i ngjarjes bënë me dije për Top Channel se drejtuesi i automjetit sapo kishte marrë patentën. Fëmija ka qenë duke lëvizur në […]
Ekskluzive/ Zgjedhjet në Himarë, Rama diskuton të hënën me Kryesinë kandidaturat

Ekskluzive/ Zgjedhjet në Himarë, Rama diskuton të hënën me Kryesinë kandidaturat

Pak përpara nisjes për në Samitin e NATO-s në Washington, kryeministri Edi Rama e nis javën me mbledhjen e kryesisë të PS. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu raporton se mbledhja do të mbahet në selinë e PS ora 08:30. Dy pritet të jenë çështjet kryesore për diskutim, emri se kush do të jetë kandidati […]
VOA: E majta fiton shumicën e vendeve në parlamentin francez

VOA: E majta fiton shumicën e vendeve në parlamentin francez

Një koalicion i majtë që u bë bashkë papritur përpara zgjedhjeve të parakohshme në Francë, fitoi shumicën e vendeve në parlament, sipas parashikimeve të dala pas mbylljes së procesit të votimit të dielën. Parashikimet e papritura e rendisin aleancën e qendrës së Presidentit Emmanuel Macron në vendin e dytë dhe të djathtën ekstreme të tretën. […]
“Përmbysen” parashikimet! Koalicioni i majtë triumfon në Francë, e djathta ekstreme renditet e fundit

“Përmbysen” parashikimet! Koalicioni i majtë triumfon në Francë, e djathta ekstreme renditet e fundit

Fronti i Ri Popullor FRANCË- Sondazhet e para në shtetin francez kanë nxjerrë favoritë të majtët si dhe të fundit në listë, partinë Rally National të së djathtës ekstreme të Marine Le Pen. BBC shkruan se Koalicioni i majtë Fronti i Ri Popullor do të fitojë shumicën e vendeve në parlamentin e Francës. Në vend […]
Kryeson në zondazhe, Lideri socialist bën thirrje për formimin e qeverisë së majtë

Kryeson në zondazhe, Lideri socialist bën thirrje për formimin e qeverisë së majtë

Olivier Faure FRANCË- Lideri socialist Olivier Faure ka bërë thirrje për formimin e qeverisë së majtë. “Franca i ka thënë jo dhënies së pushtetit Mitingut Kombëtar [të së djathtës ekstreme]”, tha ai. “Kjo është një fitore për Frontin e Ri Popullor (NFP)” – aleanca midis forcave të krahut të majtë. Ai tha se NPF do të […]
I fundit në sondazhe, Bardella: Macron e ka shtyrë vendin drejt pasigurisë dhe destabilitetit!

I fundit në sondazhe, Bardella: Macron e ka shtyrë vendin drejt pasigurisë dhe destabilitetit!

Jordan Bardella FRANCË- Udhëheqësi i Rally National (RN) Jordan Bardella, i cili shpresonte të ishte kryeministri i ardhshëm i Francës, ka folur me mbështetësit e tij. Ai kritikoi “aleancën e panatyrshme” dhe “të pandershme” që “i ka privuar popullit francez” një fitore të RN. Ai thekson se RN doli e para në zgjedhjet evropiane, në raundin […]