Panorama.com.al
961 rezultate u gjendën
Panorama.com.al's Profile Image

Panorama.com.al

Nga ky autor janë publikuar 961 lajme.
user-icon
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama”, “Panorama Sport” dhe “Gazeta Shqiptare”

Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama”, “Panorama Sport” dhe “Gazeta Shqiptare”

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:Titujt kryesorë: Reforma në drejtësi/ Mesazhi, porositë e trupës së gjyqtarëve të SHBA në Tiranë Takimi me misionin e FMN, guvernatori Sejko: Momenti pozitiv për ekonominë do vijojë edhe në të ardhmen Fredi Beleri drejt lirimit të përkohshëm nga burgu, pritet leja për betimin si eurodeputet Abuzimi […]
Megaoperacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Mes 19 personave të arrestuar edhe një shofer në Shërbimet Mbështetëse në KLSH

Megaoperacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Mes 19 personave të arrestuar edhe një shofer në Shërbimet Mbështetëse në KLSH

Policia e Tiranës ka bërë një sqarim në lidhje me megaoperacionin “Tempulli 3”, ku në pranga u vunë 19 persona, të cilët akuzohen për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Mes të arrestuarve është dhe shtetasi Rezart Maqellara me detyrë shofer në Shërbimet Mbështetëse në Kontrollin e Lartë të Shtetit. Policia sqaron se ky […]
EMRI/ I konsideruar si ndërmjetës i trafikut të drogës, shqiptari burgoset me 10 vite! Mediat italiane: Dënim i lehtë

EMRI/ I konsideruar si ndërmjetës i trafikut të drogës, shqiptari burgoset me 10 vite! Mediat italiane: Dënim i lehtë

Narkotrafikanti shqiptar Fasli Qibini, i cili ishte në arrati për mbi 13 vite dhe u arrestua vetëm janarin e kaluar, u dënua me 10 vjet burg në Itali. Mediat italiane raportojnë se ai mori një dënim dukshëm të lehtë në krahasim me akuzat dhe kërkesat e prokurorisë publike që kishte bërë kërkesë për dënuar me […]
Dy ish-kryebashkiakë në pranga dhe një i komanduar nën hetim/ “Fushëbetejë” e re apo dorëzim me flamur të bardhë! Çfarë pritet të ndodhë më 4 Gusht në Himarë

Dy ish-kryebashkiakë në pranga dhe një i komanduar nën hetim/ “Fushëbetejë” e re apo dorëzim me flamur të bardhë! Çfarë pritet të ndodhë më 4 Gusht në Himarë

Emisioni “Në Shënjestër” i gazetares Klodiana Lala në News24 trajtoi sot atë që pritet të ndodhë me Himarën, atje ku në 4 gusht do të mbahen zgjedhjet e pjesshme vendore, për zgjedhjen e Kryebashkiakut të ri. Dy ish-kryebashkiakë në pranga, dhe një i komanduar nën hetim. Një bilanc dramatik prangash për një bashki të vogël […]
Zjarr në një banesë në Berat, ndërhyjnë shpejt zjarrfikësit. Ja çfarë i shkaktoi flakët

Zjarr në një banesë në Berat, ndërhyjnë shpejt zjarrfikësit. Ja çfarë i shkaktoi flakët

Adresa: Rr.”Panorama” (prapa shkolles “Harry Fultz”). Nd.3, H.14, Ap.3, Njesia bashkiake nr.9, Kodi postar 1016, Tirane. Website: www.panorama.com.alNIPT: K22112005E Për reklama në gazeta “Panorama”, të kontaktoni te:Sekretaria: 042403207Agjente MarketinguErinda Topi: 0688019400 Privacy Policy Burimi
Himara, zonë e “nxehtë”/ U përfitua në mënyrë të paligjshme tokë në bregdet! Çfarë thuhet në dosjen “Bollano” dhe si përfunduan në burg dhe nën hetim të gjithë kryebashkiakët

Himara, zonë e “nxehtë”/ U përfitua në mënyrë të paligjshme tokë në bregdet! Çfarë thuhet në dosjen “Bollano” dhe si përfunduan në burg dhe nën hetim të gjithë kryebashkiakët

Emisioni Në Shënjestër i gazetares Klodiana Lala në News24 ka trajtuar atë që ka ndodhur me Himarën, e cila prej më shumë se 1 viti nuk ka një kryebashkiak të zgjedhur, ndërsa në 4 gusht pritet të votohet për atë që do të drejtojë një prej bashkive, që ka prodhuar shumë tensione, qoftë edhe artificiale. […]
Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken: Konfirmohet angazhimi për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale

Ministri Igli Hasani takohet me Sekretarin Blinken: Konfirmohet angazhimi për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani është takuar në Uashington me sekretarin e Shtetit Antony Blinken. Me anë të një postimi në platformën X, ministri thotë se ky takim rikonfirmoi angazhimin për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale. “Faleminderit Sekretarit 🇺🇸 Antony Blinken për samitin historik të NATO-s në Uashington DC, në 75 vjetorin e […]
Kreu i LRE thirrje Altin Dumanit për të hetuar Agjencinë Kombëtare të Barnave: Jam i gatshëm të ndihmoj SPAK-un

Kreu i LRE thirrje Altin Dumanit për të hetuar Agjencinë Kombëtare të Barnave: Jam i gatshëm të ndihmoj SPAK-un

Kryetari i Lëvizjes së Re, Arian Galdini, i ka bërë thirrje SPAK-ut që të hetojë Agjencinë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore, si një nga institucionet e korruptuara të sistemit të shëndetësisë. Kreu i LRE është shprehur i gatshëm ta ndihmojë SPAK-un, pasi sipas tij shumë pyetje teknike të ngritura nga ai, meritojnë përgjigje për […]
“Jeta e tij është e rrezikuar”- Izet Haxhia do transferohet nga burgu i Reçit në atë të Rrogozhinës! Ja çfarë thotë avokati

“Jeta e tij është e rrezikuar”- Izet Haxhia do transferohet nga burgu i Reçit në atë të Rrogozhinës! Ja çfarë thotë avokati

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, në pritje të gjykimit të radhës në Gjykatën Kushtetuese,  është njoftuar se nesër do të transferohet nga burgu i Reçit në atë të Rrogozhinës. Sipas avokatit të Izet Haxhisë në këtë burg jeta e tij është e rrezikuar. Sipas avokatit, Izet Haxhia para se të transferohej në Burgun e […]
F1 zyrtarizon kalendarin, gjashtë Sprinte në 2025-ën

F1 zyrtarizon kalendarin, gjashtë Sprinte në 2025-ën

Formula 1 ka zyrtarizuar datat e gjashtë garave Sprint për Kampionatin Botëror 2025. Eventet ato do të zhvillohen në Kinë, Majami (SHBA), Belgjikë, Austin (përsëri SHBA), Brazil dhe Katar. Një format i kërkuar nga presidenti i F1, Stefano Domenikali, dhe që prej aplikimit të tij në vitin 2021 ka pasur sukses në rritje. GJASHTË SPRINTET […]
Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptare, në pranga 4 persona! Sendet e vjedhura në 20 shtëpi me vlerë mijëra euro

Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptare, në pranga 4 persona! Sendet e vjedhura në 20 shtëpi me vlerë mijëra euro

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptarësh, të cilët kryenin vjedhje nëpër banesa. Në pranga janë vënë 4 persona, si autor të më shumë se 20 vjedhjeve që janë kryer nga dhjetori 2021 deri në janar 2022. Shqiptarët ishin të gjithë me banim në Pavia, ndërsa vjedhjet e kanë kryer në zonat  Pavia, Alessandria, Savona […]
U zgjodh eurodeputet i “Demokracia e Re”, mediat greke: Fredi Beleri siguron lejen për të marrë pjesë fizikisht në betimin e tij në Parlamentin Europian

U zgjodh eurodeputet i “Demokracia e Re”, mediat greke: Fredi Beleri siguron lejen për të marrë pjesë fizikisht në betimin e tij në Parlamentin Europian

Fredi Beleri, mësohet se ka arritur të sigurojë lejen nga autoritetet shqiptare për të marrë pjesë fizikisht në betimin e tij si eurodeputet i Parlamentit Evropian. Sipas Protothema, Beleri ka marrë lejen për të shkuar në Strasburg dhe pritet të udhëtojë drejt Athinës të hënën në mëngjes, më datë 15 korrik. “Nga Athina ai do […]
“Meta nuk i bën nder opozitës!”- E cilësuan “kec i Ramës dhe Bashës”, Dashamir Shehi: Linja e tyre është zigzag sipas interesave! Ja mesazhi që u dha nga protesta

“Meta nuk i bën nder opozitës!”- E cilësuan “kec i Ramës dhe Bashës”, Dashamir Shehi: Linja e tyre është zigzag sipas interesave! Ja mesazhi që u dha nga protesta

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka komentuar sot protestën e opozitës para kryeministrisë dhe Bashkisë së Tiranës mbrëmjen e djeshme, duke e cilësuar si “një celebrim i fitores së luftës së brendshme në PD”. I ftuar në studion e Neës24, Shehi u shpreh se mesazhi i vetëm që u dërgua nga protesta ishte thirrja për […]
Për herë të dytë në SPAK, Olsi Rama: Isha si person në dijeni për çështjen “Xibraka”

Për herë të dytë në SPAK, Olsi Rama: Isha si person në dijeni për çështjen “Xibraka”

Olsi Rama, vëllai i kryeministrit Edi Rama, është paraqitur sot për herë të dytë në Prokurorinë e Posaçme. Në një prononcim të shkurtër për mediat, Olsi Rama tha se është thirrur si person në dijeni për çështjen “Xibraka”. “Për çështjen “Xibraka” isha si person në dijeni, dhashë shpjegimet e mia. U pyeta për gjëra që […]
Fredi Beleri lirohet përkohësisht nga burgu? Vangjel Dule konfirmon lejën për të shkuar në Strasburgut për t’u betuar si eurodeputet! Drejtoria e Burgjeve e mohon

Fredi Beleri lirohet përkohësisht nga burgu? Vangjel Dule konfirmon lejën për të shkuar në Strasburgut për t’u betuar si eurodeputet! Drejtoria e Burgjeve e mohon

Fredi Beleri do të lirohet përkohësisht nga burgu, për të shkuar në Strasburg, ku do të bëjë betimin si eurodeputet. Lajmi për lirimin e tij të përkohshëm është konfirmuar për News24 nga kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Mësohet se Beleri do të udhëtojë të hënën në mëngjes nga Tirana në drejtim të Strasburgut, ku do […]
U zgjodh eurodeputet i “Demokracie e Re”, mediat greke: Fredi Beleri siguron lejen për të marrë pjesë fizikisht në betimin e tij në Parlamentin Europian

U zgjodh eurodeputet i “Demokracie e Re”, mediat greke: Fredi Beleri siguron lejen për të marrë pjesë fizikisht në betimin e tij në Parlamentin Europian

Fredi Beleri, mësohet se ka arritur të sigurojë lejen nga autoritetet shqiptare për të marrë pjesë fizikisht në betimin e tij si eurodeputet i Parlamentit Evropian. Sipas Protothema, Beleri ka marrë lejen për të shkuar në Strasburg dhe pritet të udhëtojë drejt Athinës të hënën në mëngjes, më datë 15 korrik. “Nga Athina ai do […]
Shokuese në Fier/ Prindërit abuzojnë s*ksualisht me fëmijën e tyre dy vjeçar dhe i publikonin videot në “Tik Tok”

Shokuese në Fier/ Prindërit abuzojnë s*ksualisht me fëmijën e tyre dy vjeçar dhe i publikonin videot në “Tik Tok”

Është zbardhur ngjarje e rëndë në Fier, ku një çift bashkëshortësh abuzonin seksualisht më fëmijën e tyre të mitur dhe videot më i pas publikonin në rrjetin social “Tik Tok”. Prokuroria e Fierit njofton se është ndaluar nëna e fëmijës për kryerjen e veprës penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur” dhe “Pornografia” dhe […]
EMRI/ Tentoi të kryente vrasje në Berat një vit më parë, ekstradohet nga Kosova 56-vjeçari

EMRI/ Tentoi të kryente vrasje në Berat një vit më parë, ekstradohet nga Kosova 56-vjeçari

Është ekstraduar nga Kosova, shtetasi kosovar Hamit Berisha, i cili në bashkëpunim me 3 persona të tjerë, në maj të vitit 2023, tentoi të kryente vrasje në qytetin e Beratit. Hamit Berisha së bashku me shtetasit (ende në kërkim) Ermal Gora, 43-vjeç,nga Tirana dhe të Arli Shehu, 30-vjeç,banues në Korçë (i arrestuar), kishin planifikuar kryerjen e […]
EMRAT/ Shpërndanin drogë në zona të ndryshme të kryeqytetit, ja kush janë 19 të arrestuarit gjatë megaoperacionit “Tempulli 3”, Vocaj: Vijon puna për kapjen e 5 shtetasve të tjerë

EMRAT/ Shpërndanin drogë në zona të ndryshme të kryeqytetit, ja kush janë 19 të arrestuarit gjatë megaoperacionit “Tempulli 3”, Vocaj: Vijon puna për kapjen e 5 shtetasve të tjerë

Drejtori i Policisë së Tiranës,  Tonin Vocaj në një komunikim për mediat për finalizimit të fazës së dytë të megaoperacionit “Tempulli 3”, ku janë lëshuar 24 arreste, bëri me dije se janë arrestuar 19 persona, ndërsa vijon puna për kapjen e pesë personave të tjerë. Personat e arrestuar janë: Kevi Hida, Durim Kurti, Orterio Vila,  Hamza […]
Kokainë, heroinë dhe… Policia aksion antidrogë në Tiranë, lëshohen rreth 24 urdhërarreste

Kokainë, heroinë dhe… Policia aksion antidrogë në Tiranë, lëshohen rreth 24 urdhërarreste

Policia ka zhvilluar një operacion antidrogë në Tiranë ditën e sotme (12 Korrik). Raportohet se gjatë operacionit antidrogë nga Sektori kundër Narkotikëve në Policinë e Tiranës është ka sekuestruar drogë e llojit, kokainë, kanabis dhe heroinë. Burime policore bëjnë me dije se në kuadër të operacionit antidrogë janë lëshuar në total rreth 24 urdhërarreste, ku […]