Merreshin me lojëra sportive në mënyrë të parregullt, vihen në pranga 11 persona! Sekuestrohet sasi e madhe parash

Merreshin me lojëra sportive në mënyrë të parregullt, vihen në pranga 11 persona! Sekuestrohet sasi e madhe parash

11 persona janë vënë në pranga pasi merreshin me lojëra sportive, në ambiente që ishin përshtatur për lotari.

Në kuadër të operacionin policor të koduar “Big Match” janë arrestuar:
-A. M., 49 vjeç, A. S., 50 vjeç, D. S., 48 vjeç, F. K., 22 vjeç, H. M., 28 vjeç, I. S., 46 vjeç, K. L., 25 vjeç, Sh. B., 60 vjeç, K. B., 31 vjeç, R. Xh., 36 vjeç, dhe M. D., 21 vjeç.- A. M., 49 vjeç, A. S., 50 vjeç, D. S., 48 vjeç, F. K., 22 vjeç, H. M., 28 vjeç, I. S., 46 vjeç, K. L., 25 vjeç, Sh. B., 60 vjeç, K. B., 31 vjeç, R. Xh., 36 vjeç, dhe M. D., 21 vjeç.

Gjithashtu, janë proceduar në gjendje të lirë shtetasit F. S., 23 vjeç, dhe L. K., 28 vjeç. Po në kuadër të këtij operacioni u shpall në kërkim shtetasi I. R., 40 vjeç.
Policia ka sekuestruar 13 celularë që shërbenin për ushtrimin e lojërave të fatit, 224 000 lekë të rinj dhe 2720 euro, të dyshuara të përfituara nga kjo veprimtari e paligjshme.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel
Burimi