271 rezultate u gjendën
Nga Rosi te Stoner, Banjaja në gjurmët e miteve të Moto GP-së

Nga Rosi te Stoner, Banjaja në gjurmët e miteve të Moto GP-së

Fitues i tri titujve botërore, dy në Moto GP në dy edicionet e fundit dhe një në Moto 2 në vitin 2018, Françesko Banjaja është i pandalshëm. I freskët pas triumfit të radhës në Asen, piloti torinez i Dukatit vrapon fort duke u bashkuar më të mëdhenjve të motoçiklizmit. “MAGJISTARI” I DY RROTAVE – Kampioni […]
“I kam dhënë 10 vite makinës pa patentë”, Dren Abazi zbulon “sekretin” në “Top Arena”: Vëllai më ka prishur punë

“I kam dhënë 10 vite makinës pa patentë”, Dren Abazi zbulon “sekretin” në “Top Arena”: Vëllai më ka prishur punë

Këngëtari Dren Abazi ka folur në “Top Arena” për jetën e tij personale, ku me shaka tha se vëllai i ka prishur “punë” me vajzat. Ai tregoi ndër të tjera se për 10 vite i ka dhënë makinës pa patentë. Abazi zbuloi edhe rreth shumë që ndodhet në llogarinë e tij bankare. “Vëllai më ka […]
Një dasmë së shpejti mes Heidit dhe Romeos? Ish-banorja e BBV: Kemi takuar familjarët, propozimi…

Një dasmë së shpejti mes Heidit dhe Romeos? Ish-banorja e BBV: Kemi takuar familjarët, propozimi…

Heidi Baci zbuloi se pret një propozim nga Romeo në mënyrë që të realizojnë dasmën e tyre. Çifti, i cili u njoh brenda shtëpisë së Big Brother VIP, po përjeton një romancë dhe të dy duken më të lumtur se kurrë. Baci tha se ka takuar familjarët e Romeos, ndërsa së shpejti pret që të […]
“I the të gjitha, fli i qetë”, Rama nxjerr fotot nga ceremonia për Kadarenë, ja çfarë shkruajti në “Librin e Kujtimeve”

“I the të gjitha, fli i qetë”, Rama nxjerr fotot nga ceremonia për Kadarenë, ja çfarë shkruajti në “Librin e Kujtimeve”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot e ceremonisë që u mbajt të kujtim të shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare. Përmes fotove ai ka treguar se çfarë ka shkruar në “Librin e Kujtimeve” të shkrimtarit, gjatë zhvillimit të homazheve. “I the te gjitha, fli i qetë”, ka shkruar Rama. Postimi i plotë i Edi Ramës: […]
Serbia arreston personin e dyshuar për “krime lufte” në Kosovë

Serbia arreston personin e dyshuar për “krime lufte” në Kosovë

Ivica Daçiç SERBI-Policia serbe e ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e “krimeve të luftës” në vitin 1999 në Kosovë, tha ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Ivica Daçiç. Në një njoftim për media, Ministria serbe nuk tregoi se shtetas i cilit vend është i arrestuari, por e identifikoi atë me inicialet […]
Butrint Imeri feston ditëlindjen me një grup vajzash me bikini në jaht

Butrint Imeri feston ditëlindjen me një grup vajzash me bikini në jaht

Këngëtari i njohur shqiptar, Butrint Imeri, sot feston ditëlindjen e tij, dhe nuk e ka lënë pa e bërë këtë ditë të veçantë me stil dhe elegancë. Ai publikoi një video në rrjetet sociale ku shihet duke festuar në një jaht luksoz, nën shoqërinë e pesë vajzave tërheqëse. Në video, Butrinti shfaqet i relaksuar dhe […]
“Projekte me Romeon”/ Hedi Baci: Ja kush fshihet pas…

“Projekte me Romeon”/ Hedi Baci: Ja kush fshihet pas…

Heidi Baci ishte e ftuara speciale mbrëmjen e sotme të “Top Arena”. Ajo zbuloi se pas daljes nga Big Brother VIP është marrë me projekte të cilat i ka në plan, me partnerin e saj Romeo Veshajn. “Kam ardhur në formë. Romeo fshihet pas zgjedhjes së veshjes sime sonte. Jeta pas BBV… kam dashur të […]
I “tradhtoi” për Ferrarin, mediat angleze: Mercedes po saboton Lewis Hamilton

I “tradhtoi” për Ferrarin, mediat angleze: Mercedes po saboton Lewis Hamilton

Skuderia Mercedes po saboton punën e pilotit të saj, Lewis Hamilton. Sipas asaj që raportohet nga gazeta e njohur britanike “Daily Mail” në një artikull të Jonathan McEvoy përmendet një mesazh e-mail i dërguar nga një punonjës anonim në të cilin janë bërë akuza shumë të rënda në lidhje me akte sabotimi ndaj Hamilton, i […]
Gjykata serbe i cakton 30 ditë paraburgim kosovarit të dyshuar për krime lufte në Koshare

Gjykata serbe i cakton 30 ditë paraburgim kosovarit të dyshuar për krime lufte në Koshare

Personit të arrestuar për dyshimin për krime lufte gjatë Betejës së Koshares, i është caktuar masa e paraburgimit për një muaj. Zëdhënësja e Gjykatës së Lartë në Beograd Milica Veliçkoviç ka deklaruar se vendimi është marrë, për shkak se ekziston mundësia që i arrestuari të arratiset. “Kjo që të mos ndikojë te dëshmitarët dhe për […]
“Projekte me Romeon”/ Hedi Baci në “Top Arena”: Ja kush fshihet pas…

“Projekte me Romeon”/ Hedi Baci në “Top Arena”: Ja kush fshihet pas…

Heidi Baci ishte e ftuara speciale mbrëmjen e sotme të “Top Arena”. Ajo zbuloi se pas daljes nga Big Brother VIP është marrë me projekte të cilat i ka në plan, me partnerin e saj Romeo Veshajn. “Kam ardhur në formë. Romeo fshihet pas zgjedhjes së veshjes sime sonte. Jeta pas BBV… kam dashur të […]
Ambasadori amerikan në Prishtinë: Presim nga Kosova dhe Serbia t’i zbatojnë pa parakushte dhe urgjentisht detyrimet

Ambasadori amerikan në Prishtinë: Presim nga Kosova dhe Serbia t’i zbatojnë pa parakushte dhe urgjentisht detyrimet

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se Shtetet e Bashkuara presin nga Kosova dhe nga Serbia t’i zbatojnë pa parakushte dhe me urgjencë të gjitha detyrimet e tyre nga dialogu i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. “Ne presim nga Kosova dhe nga Serbia që t’i përmbushin të gjitha detyrimet që i kanë pranuar në […]
Zjarr në një automjet që ndodhej përballë Varrezave të Dëshmorëve, zjarrfikësit shuajnë flakët (FOTOT)

Zjarr në një automjet që ndodhej përballë Varrezave të Dëshmorëve, zjarrfikësit shuajnë flakët (FOTOT)

Një mjet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Volswageni ndodhej përballë Varrezave të Dëshmorëve, në një lavazh. Mjeti në pronësi të Andi Koçiu-t, është djegur në pjesën e motorit. Pas marrjes së njoftimit drejt vendit të ngjarjes janë nisur tre zjarrfikës me makinën përkatëse, duke bërë të munduar shuarjen e zjarrit. Top Channel Burimi
“Me kurmin në tokë, por shpirtin afër qiellit”, vajza e Dritëro Agollit rrëqeth me fjalët: Kadare do të mbetet më i gjallë ndër të gjallët, më i ndriçuar ndër të ndriçuarit

“Me kurmin në tokë, por shpirtin afër qiellit”, vajza e Dritëro Agollit rrëqeth me fjalët: Kadare do të mbetet më i gjallë ndër të gjallët, më i ndriçuar ndër të ndriçuarit

Vajza e shkrimtarit Dritëro Agollit, Elona Agolli ka kujtuar përmes një postimi shkrimtarin e madh, Ismail Kadare, disa orë pas mbajtjes së homazheve në nder të tij. Ajo shprehet se Kadare nga sot do të prehet në banesën e fundme  me kurmin në tokë, por shpirtin afër qiellit. “Ndoshta do të kishin dashur të prisnin […]
Interi refuzon 35 milionë euro për Asllanin

Interi refuzon 35 milionë euro për Asllanin

Italy’s midfielder #18 Nicolo Barella (L) fights for the ball with Albania’s midfielder #21 Kristjan Asllani during the UEFA Euro 2024 Group B football match between Italy and Albania at the BVB Stadion in Dortmund on June 15, 2024. (Photo by KENZO TRIBOUILLARD / AFP) (Photo by KENZO TRIBOUILLARD/AFP via Getty Images) Kristjan Asllani shihet […]
Interes i madh për finalen e parakohshme Gjermani-Spanjë, biletat shkojnë deri në 12 mijë euro

Interes i madh për finalen e parakohshme Gjermani-Spanjë, biletat shkojnë deri në 12 mijë euro

Finalja e parakohshme e Europianit 2024 mes Gjermanisë dhe Spanjës ka vëmendjen e të gjithë botës tashmë dhe interesi për ta parë nga afër këtë ndeshje është bërë edhe më i madh për tifozët dhe futbolldashësit. Të premte në orën 18:00 të gjithë sytë do jenë të drejtuar në stadiumin e Stuttgartit, aty ku luhet […]
Si ndikojnë temperaturat e larta tek shëndeti i njeriut

Si ndikojnë temperaturat e larta tek shëndeti i njeriut

Foto ilustruese Temperaturat shumë të larta, të kombinuara me lagështinë e madhe të ajrit për një periudhë të gjatë, mund të shkaktojnë probleme shëndetësore. Ndërsa bota po përjeton rritjen e temperaturave, shkencëtarët po hulumtojnë ndikimet që ka tek njeriu. Shkencëtarët kanë ndërtuar mjedise të posaçme artificiale me nxehtësi dhe lagështirë të lartë për të parë […]
Të ftuar Bill Gates e Mark Zuckerber, nusja e veshur kokë e këmbë me ar e diamante, njihuni me dasmën e djalit të njeriut më të pasur në Azi

Të ftuar Bill Gates e Mark Zuckerber, nusja e veshur kokë e këmbë me ar e diamante, njihuni me dasmën e djalit të njeriut më të pasur në Azi

Trashëgimtari miliarder indian Anant Ambani do të martohet me të dashurën e tij Radhika Merchant gjatë këtë muaji, në një ceremoni luksoze që është cilësuar gjerësisht si dasma e vitit. Në mars, çifti zhvilloi një festë treditore para dasmës, ku morën pjesë rreth 1200 të ftuar të profilit të lartë, duke përfshirë Mark Zuckerberg dhe […]
Interi refuzon ofertët e majme për Asllanin

Interi refuzon ofertët e majme për Asllanin

Kristjan Asllani është padiskutim një nga lojtarët më të mirë që ka patur Shqipëria në mesfushë dhe jo vetëm. Mesfushori kuqezi shihet si e ardhmja e Interit, prandaj klubi ka vendosur të mos pranojë asnjë ofertë që i vjen për Asllanin. Mediat italiane raportojnë se Interi ka refuzuar 35 milionë euro të ofruara nga Fiorentina […]
“Me Italinë fituam pa hyrë në fushë”, Xhaka besimplotë para çerekfinales: Anglia është e paralajmëruar!

“Me Italinë fituam pa hyrë në fushë”, Xhaka besimplotë para çerekfinales: Anglia është e paralajmëruar!

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka ka folur edhe njëherë për fitoren kundër Italisë si dhe për ndeshjen që i pret me Anglinë. Ai deklaroi se në ndeshjen me Italinë, atë kishin fituar ende pa u futur në fushë, teksa theksoi se “Ne fituam edhe para se të dilnim në fushë, siç bënë me ne tre […]
Flamur Noka thirrje Lulzim Bashës: Mos përdorni më logon e PD-së, dorëzoni çdo aset të partisë

Flamur Noka thirrje Lulzim Bashës: Mos përdorni më logon e PD-së, dorëzoni çdo aset të partisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka i ka dërguar një letër ish-kryetarit të PD, Lulzim Basha, ku i kërkon të mos përdorë më simbolet e PD-së pas vendimit të Apelit. Ai shton se përdorimi i simboleve dhe aseteve të PD përbën kundravajtje ligjore dhe do të ndiqet penalisht. Në letër kërkohet, që brenda […]