254 rezultate u gjendën
Zjarr masiv në Dropull/ Zjarrfikëset dhe Forcat e Armatosura në terren, ndërhyrje nga ajri për fikjen e flakëve

Zjarr masiv në Dropull/ Zjarrfikëset dhe Forcat e Armatosura në terren, ndërhyrje nga ajri për fikjen e flakëve

Vatra e zjarrit, e cila ishte aktive në Dropull u shua pas disa orëve. Zjarri, i cili mendohet të jetë vendosur në një kullotë malore mbi fshatin Goricë në Dropull u kthye në një emergjencë për rreth 2 orë kur brezi i flakëve u shtri në një sipërfaqe të gjerë horizontale mbi fshatrat Frashtan dhe […]
Nuk përmbahen në publik, e dashura Robert Berishës poston videon nga pushimet

Nuk përmbahen në publik, e dashura Robert Berishës poston videon nga pushimet

E dashura e Robert Berishës, Ana Skrel, nga Ulqini ka ndarë disa momente nga pushimet e tyre. 23-vjeçarja ka publikuar një moment intim, ku Berisha shihet nga pas, duke e përqafuar. Duket se videoja u shpërnda menjëherë dhe postimi u fshi nga të dy protagonistët. Kujtojmë se Robert Berisha ishte banor i Ferma VIP dhe […]
Ngatërresa që e afroi në Kombëtare, Klaus Gjasula: Si më solli Tare te Shqipëria nëpërmjet trajnerit Reja

Ngatërresa që e afroi në Kombëtare, Klaus Gjasula: Si më solli Tare te Shqipëria nëpërmjet trajnerit Reja

Klaus Gjasula, në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, rrëfeu karrierën e tij në futboll. Mesfushori foli nga hapat e parë dhe deri të mbërritja në Kombëtare, në moshën 29 vjeçare. Gjasula zbuloi takimin e veçantë me Igli Taren, në një miqësore, nga ku erdhi grumbullimi më pas në Kombëtare. Një ngatërresë, e lidhi mesfushorin me […]
A do të kandidojë djali i Belerit në Himarë? Çfarë thotë përfaqësuesi i PD-së

A do të kandidojë djali i Belerit në Himarë? Çfarë thotë përfaqësuesi i PD-së

Përfaqësuesi i PD-së në Himarë, Skerdjan Dhuli, i pyetur për mundësinë e kandidimit të djalit të Fredi Belerit në Himarë u shpreh se janë disa emra që diskutohen. Ai tha se si në rastin e Fredi Belerit, edhe në këtë rast mund të funksionojë kjo formë. “Janë disa emra që diskutohen. Për shkak se partia […]
Nderohet me titullin ‘Ambasadore e paqes’, Inva Mula: Modeli im përtej skenës, si nënë e 2 fëmijëve

Nderohet me titullin ‘Ambasadore e paqes’, Inva Mula: Modeli im përtej skenës, si nënë e 2 fëmijëve

Sopranoja shqiptare Inva Mula është nderuar me titullin ‘Ambasadore e Paqes’ nga Koalicioni “Gratë, Siguria dhe Paqja”. Gjatë fjalës së saj, sopranoja e njohur që ka arritur sukses në skenën ndërkombëtare, përcolli një mesazh për forcën dhe rolin e gruas. “Gjithë jetën kam udhëtuar në teatrot më të mëdhenj të botës dhe kam pasur kontakt […]
Truku me aromë që do të ‘transformojë’ gjumin tuaj

Truku me aromë që do të ‘transformojë’ gjumin tuaj

Gjumi është thelbësor për shëndetin dhe mirëqenien tonë. Sipas autoriteteve  shëndetësore një i rritur mesatar ka nevojë për shtatë deri në nëntë orë gjumë për të funksionuar siç duhet. Megjithatë, shumica e njerëzve përballen me vështirësi për të realizuar këtë sasi të gjumit dhe gjithashtu e kanë të vështirë të bien lehtësisht në gjumë. Një […]
ALARMANTE/ Çdo gjysmë ore një fëmijë në Gjermani bëhet viktimë e abuzimit seksual

ALARMANTE/ Çdo gjysmë ore një fëmijë në Gjermani bëhet viktimë e abuzimit seksual

Foto ilustruese Në Gjermani çdo gjysmë ore një fëmijë bëhet viktimë e abuzimit seksual, njoftoi Ministrja Federale e Brendshme Nancy Feser, duke theksuar rritjen dramatike të numrit të incidenteve të ngjashme. Sipas ministrit, në vitin 2023 janë regjistruar 16.375 incidente të abuzimit seksual ndaj fëmijëve, numër që përkthehet në 54 incidente në ditë, kur në […]
Zgjedhjet në Himarë/ Tavo: Edi Rama më kërkoi të kandidoj! Çështjen e pronave nuk do ta trajtoj si elektorale

Zgjedhjet në Himarë/ Tavo: Edi Rama më kërkoi të kandidoj! Çështjen e pronave nuk do ta trajtoj si elektorale

Fredi Beleri TIRANË- Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Himarës, Vangjel Tavo ka folur rreth kandidimit të tij nën logon e PS-së. Tavo tha se ia ka kërkuar Kryeministri Edi Rama që të kandidojë. Sa i përket pronave në Himarë, Tavo u shpreh se dhe himarjoti i fundit do të marrë certifikatën e pronësisë. […]
“Nga sot nuk ka më fjalë”, Strakosha prezantohet zyrtarisht te skuadra greke: Vetëm punë

“Nga sot nuk ka më fjalë”, Strakosha prezantohet zyrtarisht te skuadra greke: Vetëm punë

Thomas Strakosha ka nisur sot zyrtarisht aventurën e re në karrierë, duke u bërë pjesë e klubit të AEK në Athinë. Portieri shqiptar i ka dhënë lamtumirën Anglisë ku ishte pjesë e Brentfrodit, për t’u transferuar në Greqi, vend në të cilin kthehet 12 vite pasi ishte larguar për t’iu bashkuar akademisë së Lacios. Klubi […]
SPAK po heton guvernatorin Gent Sejko për mashtrimin me mikrokreditë?

SPAK po heton guvernatorin Gent Sejko për mashtrimin me mikrokreditë?

SPAK ka nisur një hetim për mashtrimin me mikrokreditë. Lajmi u konfirmua nga kreu i SPAK, Altin Dumani, i cili në një takim me dyer të mbyllura me gazetarët tha se SPAK ka një hetim, por jo për denoncimet e qytetarëve. Dumani ka thënë për gazetarët se Prokuroria e Posaçme ka një hetim për një […]
Rezultatet e Censit2023/ Ines Nurja: Ja pse ka dyshime shifra e 400 mijë shqiptarëve më pak

Rezultatet e Censit2023/ Ines Nurja: Ja pse ka dyshime shifra e 400 mijë shqiptarëve më pak

Të dhënat e Censit2023 janë publikuar pak ditë më parë nga INSTAT, ndërsa krahasuar me 10 vite më parë, në Shqipëri jetojnë 400 mijë banorë më pak. Ines Nurja, ish-Drejtoreshë e INSTAT, tha se referuar Censit2023 tregojnë se kemi një rënie të numrit të popullsisë që jeton në Shqipëri, por shtoi se shifra nuk është […]
Asambleja e re e PS pa drejtorë! Rama vë standard të ri, kthen mbrapsht listat: Drejtorët që duan të hyjnë, të dorëhiqen nga postet aktuale

Asambleja e re e PS pa drejtorë! Rama vë standard të ri, kthen mbrapsht listat: Drejtorët që duan të hyjnë, të dorëhiqen nga postet aktuale

Në mbledhjen e Kryesisë të PS nuk është miratuar vetëm kandidatura e Vangjel Tavos për bashkinë Himarë. Teksa është diskutuar për kongresin e 27 Korrikut, kryesocialisti Edi Rama ka pasur kritika për disa drejtues qarqesh, për sa i përket kandidaturave të sjella për anëtarët e Asamblesë Kombëtare, që do të votohen në Kongresin Zgjedhor të […]
Citizens protest the abuses of doctors in front of the Ministry of Health: “What cannot be bought with money, can be bought with more money”

Citizens protest the abuses of doctors in front of the Ministry of Health: “What cannot be bought with money, can be bought with more money”

This afternoon a protest was held again in front of the Albanian Ministry of Health, after the published wiretapping where the abuses of some doctors of the Oncology hospital were discovered. Citizens were scandalized by the published conversations, where some Oncology doctors bargained with people’s lives for financial profit. As in previous protests, citizens surrounded […]
Konfuzion me taksën e rrugës Thumanë-Kashar/ 2.1 euro apo 270 lekë? Ministria: Ja sa do paguajnë drejtuesit e mjeteve

Konfuzion me taksën e rrugës Thumanë-Kashar/ 2.1 euro apo 270 lekë? Ministria: Ja sa do paguajnë drejtuesit e mjeteve

Taksa e rrugës Thumanë-Kashar ka shkaktuar konfuzion tek drejtuesit e mjeteve, të cilët kanë shprehur edhe pakënaqësi. Tarifa e vendosur nga Qeveria është 2.1 euro, por konçensionari i tarifon drejtuesit e mjeteve me 270 lekë, gjë e cila nuk përputhet me kursin e këmbimit valutor. Por me anë të një njoftim Ministria e Infrastrukturës e […]
Aksi Thumanë-Kashar/ Ministria sqaron pagesën: Kalimi, 2.1 euro pa TVSH ose ekuivalenca në lekë sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë

Aksi Thumanë-Kashar/ Ministria sqaron pagesën: Kalimi, 2.1 euro pa TVSH ose ekuivalenca në lekë sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njofton se sistemi i pagesës për aksin rrugor Thumanë – Kashar do të nisë zyrtarisht në ditët në vazhdim, por publiku do të njoftohet paraprakisht për datën dhe orarin e fillimit të pagesës. Deri në nisjen e këtij procesi, kompania do të kryejë në segmente të ndryshme kohore, testime të […]
2.5 mln lekë për një kemp verbërie, Fiks Fare zbulon skemën/ 500 mijë mjekja me sekserin, 2 milionë komisioni

2.5 mln lekë për një kemp verbërie, Fiks Fare zbulon skemën/ 500 mijë mjekja me sekserin, 2 milionë komisioni

Edhe për të dalë në kemp duhet miku dhe leku edhe pse të takon. Ky është rasti i paraqitur mbrëmjen e së hënës nga Fiks Fare, ku një invalide denoncon se nuk kishte përfituar kempin sepse nuk kishte paguar. Skema zbërthehet në emisionin Fiks Fare, ku për të përfituar kempin nga komisioni duhet të paguash […]
Zgjedhjet në Himarë/ Partitë afat deri më 15 korrik që të regjistrohen, kandidatët 12 ditë fushatë

Zgjedhjet në Himarë/ Partitë afat deri më 15 korrik që të regjistrohen, kandidatët 12 ditë fushatë

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e pjesshme për Kryetarin e Bashkisë Himarë është parashikuar të fillojë më datë 26 korrik 2024, sipas projekt vendimit që pritet të miratohet nesër në KQZ. Afati i regjistrimit të partive politike është deri më 15 korrik, koalicionet kanë afat  deri më 19 korrik për t’u regjistruar, ndërsa kandidati deri më […]
Pamje tmerri pas sulmit rus në spitalin e fëmijëve, më shumë se 36 të vrarë

Pamje tmerri pas sulmit rus në spitalin e fëmijëve, më shumë se 36 të vrarë

Pamje nga vendi i ngjarjes Breshëria e sulmeve me raketa të nisura nga Rusia kundër Ukrainës këtë të hënë shkaktoi një tragjedi të rëndë pasi u godit spitali më i madh pediatrik në vend, Ohmadi, me vendndodhje në Kiev. Gjithsej 36 persona humbën jetën dhe 150 të tjerë u plagosën. Sulmi ndodhi në orët e […]
Biden LETËR dhe LUTJE demokratëve

Biden LETËR dhe LUTJE demokratëve

Joe Biden SHBA- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden shprehu edhe një herë synimin e tij për të luftuar për presidencën amerikane, në një letër që u dërgoi demokratëve në Kongres. Ditët e fundit pozicioni i presidentit amerikan është përkeqësuar, ku shumë flasin hapur për nevojën e zëvendësimit të tij, për shkak […]
Mandati i Olta Xhaçkës/ PS i kërkon Gjykatës Kushtetuese të rihapë çështjen

Mandati i Olta Xhaçkës/ PS i kërkon Gjykatës Kushtetuese të rihapë çështjen

Olta Xhaçka TIRANË- Kuvendi i Shqipërisë i ka kërkuar Gjykatës Kushtetuese të rihapë çështjen për shqyrtimin e mandatit të ish-ministres së Jashtme, Olta Xhaçka. Por kësaj here, Kuvendi kërkon edhe një mendim nga Komisioni i Venecias. Lëvizja është bërë nga vetë socialistët, që përmes Kuvendit të Shqipërisë i kërkojnë Gjykatës Kushtetuese rihapjen e shqyrtimit për […]