470 rezultate u gjendën
I shpallur në kërkim për vrasjen e Roland Rexhepit, Gëzim Balla flet nga arratia: Ja personi që bleu furgonin e përdorur në krim! Më kanë sjellë një letër në shtëpi ku më thoshin se…

I shpallur në kërkim për vrasjen e Roland Rexhepit, Gëzim Balla flet nga arratia: Ja personi që bleu furgonin e përdorur në krim! Më kanë sjellë një letër në shtëpi ku më thoshin se…

Gëzim Balla I shpallur në kërkim nga policia për vrasjen e ish policit Roland Rexhepi në 2009 në Elbasan ka folur për emisionin “Në Shënjestër” nga Klodiana Lala duke treguar versionin e tij. Ai thotë se nuk ka lidhje me ngjarjen, ndërsa përmend emrin e një personi të quajtur Ervis Fetahu i cili sipas Ballës […]
Komenti i Thomas Friedman në NYT: Biden e kam mik, por duhet të lërë garën

Komenti i Thomas Friedman në NYT: Biden e kam mik, por duhet të lërë garën

Thomas Friedman, një nga analistët më të njohur të New York Times shkroi një koment menjëherë pas debatit për Shtëpinë e Bardhë. Ai ftoi mikun e tij t’u lërë vendin kandidatëve të tjerë: «Kam qarë para televizorit. Biden është një njeri i mirë dhe një president i mirë: por ai nuk do t’ia dalë. Familja […]
Rama jua bën me pahir mik shqiptarëve fytyrën më të urryer sot në botë

Rama jua bën me pahir mik shqiptarëve fytyrën më të urryer sot në botë

Ka qenë një sofizëm i pagëlltitshëm ai i kryeministrit Rama në lidhje me fytyrën më të urryer sot në botë: Benjamin Netanjahun. I pyetyr nga TRT-ja turke gjatë në interviste se a do ta arrestonte Shqipëria kryeministrit mizor izraelit, sipas një urdhëri të Gjykatës Ndërkombëtare Penale, pra nëse do shkelte në Shqipëri, ai dha këtë […]
Shkupi i kundërpërgjigjet Athinës për Marrëveshjen e Prespës

Shkupi i kundërpërgjigjet Athinës për Marrëveshjen e Prespës

Qeveria maqedonase ka hedhur poshtë akuzat e kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, se Shkupi po shkel Marrëveshjen e Prespës, akuzë që ai e bëri gjatë takimit të Këshillit të Bashkimit Evropian. Në njoftimin e Qeverisë maqedonase thuhet se shteti vazhdon të respektojë obligimet që dalin nga Marrëveshja e Prespës në të gjitha aspektet, përfshirë edhe […]
Vrasja e Roland Rexhepit/ Si u zbulua “Paçuku”, rrëfimi i Gëzimit të Hanes zbuloi “Visin”

Vrasja e Roland Rexhepit/ Si u zbulua “Paçuku”, rrëfimi i Gëzimit të Hanes zbuloi “Visin”

Roland Rexhepi ELBASAN- Detaje të reja kanë hedhur dritë mbi vrasjen e kryer 15 vjet më parë në Elbasan të ish-efektivit të antidrogës, Roland Rexhepi, i njohur ndryshe si “Doda”. Nga bisedat që Luljeta Hoxha, nëna e një prej të dyshuarve, Donald Hoxha, ka pasur me Gëzim Ballën, edhe ky i akuzuar si pjesëmarrës në krim, […]
Armando Broja tregon ç’i ndodhi para portierit të Spanjës

Armando Broja tregon ç’i ndodhi para portierit të Spanjës

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, i ftuar në Tv Klan, zbuloi lojtarët më të cilët kuptohet më mirë në fushë. Broja foli gjithashtu edhe për dy rastet që kishte për shënim ndaj Spanjës. Për rastin e parë, sulmuesi deklaroi se u çudit si e priti portieri i Spanjës, të cilin e quajti si kangur. […]
Çmimet e larta zhvendosin fermerët drejt koshereve, prodhimi i mjaltit rritet me 87% në 5 vitet e fundit

Çmimet e larta zhvendosin fermerët drejt koshereve, prodhimi i mjaltit rritet me 87% në 5 vitet e fundit

Teksa numri i bagëtive po bie në shpejtësi, kosheret dhe prodhimi i mjaltit po përfshijnë gjithnjë e më shumë fermerë. Rritja e kërkesës dhe për rrjedhojë edhe e çmimit ka bërë që një pjesë e fermerëve të zhvendosen drejt bletarisë. Sipas të dhënave të INSTAT vitin e kaluar numri i koshereve u zgjerua me 8 […]
Shqiptarët shpenzojnë në një vit 700 – 750 milionë dollarë nga xhepi për shëndetin, sipas Bankës Botërore

Shqiptarët shpenzojnë në një vit 700 – 750 milionë dollarë nga xhepi për shëndetin, sipas Bankës Botërore

Si një vend në zhvillim, Shqipëria ka shpenzime të ulëta për frymë për shërbimet shëndetësore, përfshi edhe medikamentet, por pagesat nga xhepi janë në nivele shumë të larta për një vend që ofron shëndetësinë falas. Sipas të dhënave nga databaza e Bankës Botërore në vitin 2021, shpenzimet për frymë për shëndetin në Shqipëri ishin 465 […]
Ekzekutimi i “Dodës”, dëshmia e nënës së Donald Hoxhës zbardh bisedën me “Gëzimin e Hanes”: Cili është personazhi që përmend ai

Ekzekutimi i “Dodës”, dëshmia e nënës së Donald Hoxhës zbardh bisedën me “Gëzimin e Hanes”: Cili është personazhi që përmend ai

Emisioni “Në Shënjestër” në News24 ka trajtuar vrasjen e Roland Rexhepit, ish-oficerit të antidrogës, i njohur ndryshe si “Doda” që e ekzekutua pranë banesës së tij në Elbasan, 15 vjet më parë. Më poshtë mund të lexoni dëshminë e Luljeta Hoxhës, nënës së Donald Hoxhës, një prej personave të dyshuar si të përfshirë në krim. […]
Flakët përfshijnë Himarën, zjarri i përmasave të mëdha përhapet me shpejtësi në kullota dhe pemëtari

Flakët përfshijnë Himarën, zjarri i përmasave të mëdha përhapet me shpejtësi në kullota dhe pemëtari

Zjarri në Himarë Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë mbrëmjen e sotme kodrat e fshatit Pilur në bashkinë e Himarës. Zjarri nuk ka rrezikuar banesa por deri më tani janë djegur dhe vijojnë të digjen disa hektarë me kullota dhe pemtari. Flakët vazhdojnë të përahpen, por në terren ndodhen zjarrfikësit e Himarës që […]
Altin Dumani në Londër, SPAK bashkëpunim me FBI-në angleze për të goditur ‘kokat’ e krimit dhe pastrimit të parave

Altin Dumani në Londër, SPAK bashkëpunim me FBI-në angleze për të goditur ‘kokat’ e krimit dhe pastrimit të parave

Altin Dumani në Londër Kreu i Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, Altin Dumani ndodhet në një vizitë në Londër për të intensifikuar bashkëpunimin e SPAK me agjencitë ligjzbatuese britanike. Kreu i SPAK pati një takim kokë më kokë me Graeme Biggar, Drejtor i Përgjithshëm i NCA-së, Agjencisë Kombëtare Kundër Krimit, e njohur si FBI-ja britanike. Ky […]
“Rajoni i nxori të dhënat për 2 ditë”, ish-drejtoresha e INSTAT: Shifrat e censit të popullsisë janë manipuluar

“Rajoni i nxori të dhënat për 2 ditë”, ish-drejtoresha e INSTAT: Shifrat e censit të popullsisë janë manipuluar

Ines Nurja, ish-drejtoresha e INSTAT tha se shifrat e censit të popullsisë janë manipuluar. Ajo shprehet se censusi duhej të ishte publikuar pas disa ditës nga përfundimi. Nurja tha se për sa kohë që censusi është bëre më tableta, ai duhej të publikohej po aq shpejt sa fqinjët tanë Kosova. “INSTAT e ka bërë censusin […]
Ekzekutimi i ish-agjentit të antidrogës/ Autorët u zbuluan 15 vite pas vrasjes! Cila është prova që “gozhdon” Donald Hoxhën! Gjurma që përbën një pikë kthese në rihapjen e hetimeve

Ekzekutimi i ish-agjentit të antidrogës/ Autorët u zbuluan 15 vite pas vrasjes! Cila është prova që “gozhdon” Donald Hoxhën! Gjurma që përbën një pikë kthese në rihapjen e hetimeve

  Emisioni “Në Shënjestër” i gazetares Klodiana Lala, në News24, trajtoi sot dosjen e vrasjes së ish-agjentit të antidrogës në Policinë e Elbasanit, Roland Rexhepi, i njohur ndryshe si “Doda”. Autorët e dyshuar të vrasjes janë zbuluar plot 15 vite pas ngjarjes së rëndë, ndërsa “Doda”  u ekzekutua pranë banesës së tij me breshëri armësh. […]
“Më tha i kam fshirë gjurmët, mos ki merak”- Ekzekutimi i “Dodës”, dëshmia e Donald Hoxhës zbuloi rolin e Gëzim Ballës

“Më tha i kam fshirë gjurmët, mos ki merak”- Ekzekutimi i “Dodës”, dëshmia e Donald Hoxhës zbuloi rolin e Gëzim Ballës

Emisioni “Në Shënjestër”, i gazetares Klodiana Lala në News24, ka zbardhur detaje nga dosja hetimore për vrasjen e “Dodës”, ashtu sikundër njihet në Elbasan, ish-oficeri i antidrogës, Roland Rexhepi. Ky i fundit u ekzekutua në vitin 2009, ndërsa gjurmët daktiloskopike në një furgon që mendohet se u përdor për krimin, identifikuan Donald Hoxhën. Më pas […]
VV e shqetësuar nga zgjedhjet në Francë: Ja rreziku po fitoi e djathta ekstreme

VV e shqetësuar nga zgjedhjet në Francë: Ja rreziku po fitoi e djathta ekstreme

Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur shqetësimin e saj mbi mundësitë e fitores së një qeverie të drejtuar nga e djathta ekstreme në Francë, duke thënë se është e nevojshme bashkimi i të majtës socialdemokrate për të ruajtur vlerat e ndërtuara me mund e sakrificë pas Luftës së Dytë Botërore. Presidenti i Francës Emmanuel Macron shpalli zgjedhjet […]
Vrasja e efektivit në Elbasan/ Dëshmia e nënës së Donald Hoxhës zbardh bisedën me “Gëzimin e Hanes”! Cili është personazhi që përmend ai?!

Vrasja e efektivit në Elbasan/ Dëshmia e nënës së Donald Hoxhës zbardh bisedën me “Gëzimin e Hanes”! Cili është personazhi që përmend ai?!

Emisioni “Në Shënjestër” i gazetares Klodiana Lala, në News24 është trajtuar vrasja e Roland Rexhepit, ish-oficerit të antidrogës, i njohur ndryshe si “Doda” që e ekzekutua pranë banesës së tij në Elbasan, 15 vjet më parë. Më poshtë mund të lexoni dëshminë e Luljeta Hoxhës, nënës së Donald Hoxhës, një prej personave të dyshuar si […]
Vrasja e Ronald Rexhepit/ Rrëfimi i “Gëzimit të Hanes” zbuloi “Visin”! Çfarë u pa në videon 33 sekonda

Vrasja e Ronald Rexhepit/ Rrëfimi i “Gëzimit të Hanes” zbuloi “Visin”! Çfarë u pa në videon 33 sekonda

Emisioni “Në Shënjestër” i gazetares Klodiana Lala, në News24 ka hedhur dritë mbi vrasjen e kryer 15 vjet më parë në Elbasan të ish-efektivit të antidrogës, Roland Rexhepi, i njohur ndryshe si “Doda”. Nga bisedat që Luljeta Hoxha, nëna e një prej të dyshuarve, Donald Hoxha, ka pasur me Gëzim Ballën, edhe ky i akuzuar […]
Kush e vrau ish-shefin e narkotikëve? Si u zbulua “Paçuku”, prova e ADN përputhej me një bisht cigare të gjendur në vendin e krimit

Kush e vrau ish-shefin e narkotikëve? Si u zbulua “Paçuku”, prova e ADN përputhej me një bisht cigare të gjendur në vendin e krimit

Emisioni “Në Shënjestër”, i gazetares Klodiana Lala në News24, hodhi dritë mbi dosjen hetimore që ka lidhje me ekzekutimin e Roland Rexhepit, i njohur ndryshe si “Doda” , ish-oficer i antidrogës në Elbasan. 15 vite pas krimit disa nga personat e dyshuar ndodhen në burg, të tjerë po hetohen, ndërsa njëri është shpallur në kërkim. […]
Protesta në Kenia, avokatët: Protestuesit janë traumatizuar nga vrasjet dhe dhuna

Protesta në Kenia, avokatët: Protestuesit janë traumatizuar nga vrasjet dhe dhuna

Protestuesit kundër taksave në Kenia të rrëmbyer gjatë javës së fundit si pjesë e një goditjeje nga ana e qeverisë kanë mbetur të traumatizuar, thonë avokatët. Vlerësohet se 35 persona të dyshuar për udhëheqjen e demonstratave kundër projektligjit financiar, i cili që atëherë është rrëzuar, janë kapur në një operacion që thuhet se është orkestruar […]
Sapo shkarkoi trajnerin, ja skuadra që po pret nënshkrimin me Sylvinho

Sapo shkarkoi trajnerin, ja skuadra që po pret nënshkrimin me Sylvinho

Shqipëria e mbylli në grupe rrugëtimin e saj në kampionatin evropian, ndërsa zyrtarisht është dhe fundi i kontratës së trajnerit Sylvinho, me këtë të fundit që ende nuk ka rinovuar për 2 vite të tjera, edhe pse FSHF ia ka ofruar këtë mundësi në tavolinë. Braziliani është nën orbitën e disa ekipeve, ndërsa gazetari Enriko […]