246 rezultate u gjendën
Udhëtimi romantik kthehet në makth për çiftin e famshëm/ U grabisin në Paris unazën magjepsëse me vlerë 100 mijë dollarë

Udhëtimi romantik kthehet në makth për çiftin e famshëm/ U grabisin në Paris unazën magjepsëse me vlerë 100 mijë dollarë

Nisi si një udhëtim romantik në Paris, por u kthye në një episod makthi për këngëtarin Guaynaa dhe aktoren e blogeren Lele Pons. Këngëtari i “Chica Ideal” Guaynaa ndau lajmin tronditës në Instagram për vjedhjen e unazës 100 mijë dollarë: “Me keqardhje ju njoftojmë se ishim viktima të një grabitjeje në Paris dhe unazës së […]
Stuhi e fortë në Elbasan/ Breshëri sa një top bejsbolli, shkatërrohen të mbjellat dhe pemtaria

Stuhi e fortë në Elbasan/ Breshëri sa një top bejsbolli, shkatërrohen të mbjellat dhe pemtaria

Zona e Gjinarit në Elbasan u përfshi nga një stuhi e fortë breshëri këtë të martë. Stuhia zgjati rreth 2 orë duke shkatërruar të mbjellat e pemtarinë. Breshëri gjithashtu ka thyer xhamin e një prej makinave në zonë. Stuhia e pazakontë ndodh ndërsa në Dropull dhe Finiq po punohet prej orësh për të shuar vatrat […]
Kushtetuesja rrëzoi gjysmën e neneve të miratuara nga PS për komisionet hetimore, opozita: Vërtetoi se ndryshimet e njëanshme u bënë për të mbuluar abuzimet

Kushtetuesja rrëzoi gjysmën e neneve të miratuara nga PS për komisionet hetimore, opozita: Vërtetoi se ndryshimet e njëanshme u bënë për të mbuluar abuzimet

Deputeti demokrat, Dashnor Sula reagoi pasi Gjykata Kushtetuese rrëzoi gjysmën e neneve të miratuara nga PS për komisionet hetimore. Sula tha se Gjykata Kushtetuese vërtetoi se ndryshimet e njëanshme në Ligjin për Komisionet Hetimore u bënë nga PS për të mbuluar abuzimet në strukturat e shtetit. “Mazhoranca socialiste u kap sërish në ANTIKUSHTETUSHMËRI.⚖Gjykata Kushtetuese shfuqizoi […]
Pas ndarjes nga Kanye West, Julia Fox deklarohet lesbike

Pas ndarjes nga Kanye West, Julia Fox deklarohet lesbike

Aktorja e njohur, Julia Fox para pak vitesh ka qënë në nje lidhje me reperin Kanye West, këtë e ka bërë të ditur vetë ajo me një postim që ka bërë në Tik-Tok. Mirëpo pas ndarjes nga ai aktorja nuk është përfolur për lidhje të tjera dashurie. Së fundmi ajo është deklaruar lezbike. 34-vjeçarja e […]
Holanda mbetet e bllokuar në stacionin e trenit, “Tulipanët” anulojnë stërvitjen e fundit para ndeshjes me Anglinë

Holanda mbetet e bllokuar në stacionin e trenit, “Tulipanët” anulojnë stërvitjen e fundit para ndeshjes me Anglinë

Problemet me udhëtimin drejt Dortmundit kanë ndryshuar planet e përfaqësueses së Holandës një ditë para ndeshjes gjysmëfinale të “EURO 2024” ndaj Anglisë.  Mediat ndërkombëtare raportojnë se “tulipanët” kanë mbetur të bllokuar në pritje të trenit në stacion nën temperatura të larta. Por treni i linjës Volfsburg-Dortmund që duhej të transferonte ekipin në destinacion, ishte bllokuar […]
“Gjelat” ‘kakarisin’ vetëm 11 minuta, Spanja mposht Francën dhe shkon në finale (Video)

“Gjelat” ‘kakarisin’ vetëm 11 minuta, Spanja mposht Francën dhe shkon në finale (Video)

Spanja kualifikohet në finale. “Gjelat” “kakarisin” vetëm 11 minuta dhe i japin “Furisë së Kuqe” biletën për ndeshjen më të rëndësishme. Ekipi i drejtuar ng Luis De La Fuente triumfoi me përmbysje me rezultatin 2-1 përballë Francëls dhe do të jenë ata që do të udhëtojnë drejt Berlinit më 14 korrik. Supersfida e luajtur në […]
“Ja grupet e krimit në çdo qytet që komandojnë Parlamentin”, gazetarja: U fuqizuan…

“Ja grupet e krimit në çdo qytet që komandojnë Parlamentin”, gazetarja: U fuqizuan…

Gazetarja Klodiana Lala, pjesë e panelit të emisionit Top Story në Top Channel përmendi disa prej grupeve kriminale që janë të lidhur me politikanë të vendit. “Kur filloi që realisht krimi i organizuar të hynte thellë në politikë dhe të diktonte, pikërisht në momentet kur grupet kriminale, kur krimi i organizuar shqiptar arriti në Amerikën […]
No Image Available

Samiti i NATO-s/ Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington. Greqia dhe fqinji i saj arritën marrëveshje për emrin e shtetit, dhe Shkupi u pajtua që të ndryshojë emrin e shtetit nga Maqedoni […]
Familjarët gjejnë të pajetë në oborrin e shtëpisë 58-vjeçaren! Policia: Dyshohet se…

Familjarët gjejnë të pajetë në oborrin e shtëpisë 58-vjeçaren! Policia: Dyshohet se…

Një 58-vjeçare është gjetur e pajetë në oborrin e banesës. Policia thotë se ngjarja ka ndodhur në fshatin Kurjan në Roskovec, ndërsa dyshohet se gruaja mund të jetë vetëvarur. “Rreth orës 19:00, në fshatin Kurjan, Roskovec, është gjetur nga familjarët, në oborrin e banesës, pa shenja jete, shtetasja B. S., 58 vjeçe, e cila dyshohet […]
13 vëllime poetike/ Krenar Zejno: Poezia tërheq më shumë nga nëna, dhe lidhja me nënën është gjithmonë aty…

13 vëllime poetike/ Krenar Zejno: Poezia tërheq më shumë nga nëna, dhe lidhja me nënën është gjithmonë aty…

Krenar Zejno poet, shkrimtar, kurator dhe publikues, i ftuar në ‘A Show’ me Adi Krastën në Syri Tv,  tregoi se lidhja e tij me poezinë është mjaft e fortë, çfarë ka sjellë në treg 13 vëllime të tilla. ‘Për mua poezia është e pashmangshme sepse kërkohet të mbërrihet, dhe ndoshta nuk është mbërritur as në vëllimin e 13-të’, […]
“Jemi të vetmit kundër tentakulave të krimit të organizuar!”- Arlind Qori: Kam hyrë në politikë si njeri i thjeshtë! Ja çfarë synoj në 2025

“Jemi të vetmit kundër tentakulave të krimit të organizuar!”- Arlind Qori: Kam hyrë në politikë si njeri i thjeshtë! Ja çfarë synoj në 2025

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori, është shprehur se me numrin e votave nga rezultati i zgjedhjeve të fundit, kjo forcë politike merr një mandat deputeti në Tiranë. Në një intervistë në “Open” në Neës24, Qori tha se referuar organizimit dhe numrit të anëtarëve dhe aktivistëve, “në zgjedhjet parlamentare do të kemi disa fish më […]
“Shohin shpëtimin edhe tek fija e kashtës”- Vendimi i GJK për Komisionet Hetimore, mazhoranca i përgjigjet opozitës: Asgjë për t’u shënuar në këtë zheg vere

“Shohin shpëtimin edhe tek fija e kashtës”- Vendimi i GJK për Komisionet Hetimore, mazhoranca i përgjigjet opozitës: Asgjë për t’u shënuar në këtë zheg vere

Ndryshe nga opozita, e cila vendimin e Gjykatës Kushtetuese për Komisionet Hetimore e lexoi si fitore, mazhoranca mendon të kundërtën. Me anë të një reagimi në rrjetet sociale, nënkryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj thotë se ligji për komisionet hetimore nuk është  gjetur antikushtetues. Sipas saj, ligji garanton transparencën  e punës së komisioneve hetimore, ndërsa sjell […]
Kushtetuesja rrëzoi gjysmën e neneve të miratuara nga PS për komisionet hetimore, Sula: Vërtetoi se ndryshimet e njëanshme u bënë për të mbuluar abuzimet

Kushtetuesja rrëzoi gjysmën e neneve të miratuara nga PS për komisionet hetimore, Sula: Vërtetoi se ndryshimet e njëanshme u bënë për të mbuluar abuzimet

Deputeti demokrat, Dashnor Sula reagoi pasi Gjykata Kushtetuese rrëzoi gjysmën e neneve të miratuara nga PS për komisionet hetimore. Sula tha se Gjykata Kushtetuese vërtetoi se ndryshimet e njëanshme në Ligjin për Komisionet Hetimore u bënë nga PS për të mbuluar abuzimet në strukturat e shtetit. “Mazhoranca socialiste u kap sërish në ANTIKUSHTETUSHMËRI.⚖Gjykata Kushtetuese shfuqizoi […]
Gjykata rrëzoi gjysmën e neneve të miratuara nga PS për komisionet hetimore, Felaj: Ligji nuk është anti-kushtetues, u pranua që…

Gjykata rrëzoi gjysmën e neneve të miratuara nga PS për komisionet hetimore, Felaj: Ligji nuk është anti-kushtetues, u pranua që…

Nënkryetarja e Kuvendit Ermonela Felaj reagoi për vendimin e gjykatës kushtetuese për komisionet hetimore parlamentare. Në një koment në rrjetet sociale ajo thotë se: Një koment për “gjysma gjelët” e politikës që gjejnë fitore dhe aty ku ato nuk ekzistojnẽ. Së pari, ligji për komisionet hetimore nuk është gjetur antikushtetues , nëse kështu, do duhet […]
Zgjat vetëm 11 minuta avantazhi i Francës, Spanja përmbys shifrat brenda 4 minutave (Video)

Zgjat vetëm 11 minuta avantazhi i Francës, Spanja përmbys shifrat brenda 4 minutave (Video)

Ndeshje spektakolare në Mynih. Spanja ka përmbysur Francën brenda 4 minutave. Në minutën e 21, Lamin Jamal shmangu dy lojtarë dhe lëshoi një goditje spektakolare nga jashtë zonës që mposhti portierin Menjo.  4 minuta më vonë, spanjollët përmbysën rezultatin. Dani Olmo shmangu dy lojtarë në zonë dhe lëshoi një diagonale të cilën Kunde e devijoi në rrjetën […]
Skandali seksual i Kombëtares në Gjermani, kush është 26-vjeçari që dyshohet se abuzoi me të renë?

Skandali seksual i Kombëtares në Gjermani, kush është 26-vjeçari që dyshohet se abuzoi me të renë?

Pse FSHF e ka mbajtur sekret këtë ngjarje dhe kush është i riu i përfshirë në skandal? Kombëtarja Shqiptare Futbollit dhe njëherësh FSHF janë përfshirë nga një skandal seksual. Mediat gjermane kanë publikuar një artikull të fortë sot, ku raportohet se prokuroria e Dortmundit ka nisur hetimet mbi abuzimin seksual të një 18-vjeçare, e cila […]
Përfundon pjesa e parë/ Ndeshje e çmendur në Mynih, Spanja përmbys Francën brenda 4 minutave (Video)

Përfundon pjesa e parë/ Ndeshje e çmendur në Mynih, Spanja përmbys Francën brenda 4 minutave (Video)

Pjesa e parë e supersfidës Spanjë-Francë që po luhet në Mynih ka dhuruar spektakël. “Furia e Kuqe” ka mposhtur me përmbysje “Gjelat” me rezultatin 2-1. Ekipi i Deshamp kaloi i pari në avantazh në minutën e 9. Mbape harkoi nga e majta në shtyllën e dytë, ku Kolo Muani me kokë dërgoi topin në rrjetë. […]
Ballkani triumfon me përmbysje dhe hedh një hap të sigurt drejt raundit të dytë, Deçiç me një “këmbë” jashtë Champions

Ballkani triumfon me përmbysje dhe hedh një hap të sigurt drejt raundit të dytë, Deçiç me një “këmbë” jashtë Champions

Ballkani i Ilir Dajës triumfoi mbrëmjen e sotme me përmbysje 1-2 ndaj kampionëve të Andorrës, UE Santa Koloma, duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në raundin e dytë të Champions League. Vendasit kaluan të parët në avantazh në minutën e 22 me El Ghazouin, ndërkohë që kampionët e Kosovës, përmbysën gjithçka me golat […]
Protesta e 11 korrikut/ PD shpërndan derë më derë fletëpalosje: Bashkohuni në betejë

Protesta e 11 korrikut/ PD shpërndan derë më derë fletëpalosje: Bashkohuni në betejë

Nën moton e protestës së 11 korrikut, “Të bashkuar në betejë,” Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Flamur Noka, Kryetari i Grupit Parlamentar, Gazment Bardhi, anëtari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Ilir Alimehmeti dhe drejtues të degës të PD-së së zonës, kanë zhvilluar ditën e sotme takime në zonën e Xhamllikut në Tiranë. Gjatë takimeve të […]
Ilir Meta zbulon nëse do të marrë pjesë në protestën e 11 korrikut

Ilir Meta zbulon nëse do të marrë pjesë në protestën e 11 korrikut

Partia e Lirisë mbështet çdo protestë kundër këtij narkoshteti që ka varfëruar vendin dhe ka shkatërruar shtresën e mesme. Kështu u shpreh në një prononcim për mediat nga Fieri, Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, duke lënë të nënkuptohet se do të jetë në krah të opozitës në 11 Korrik në protestën kombëtare.   […]