394 rezultate u gjendën
SHQIPËRI 0-1 SPANJË/ Djema kokën lart, ishte vitrina e futbollit! Kombëtarja eliminohet nga Europiani 2024! Italia e mbyll e dyta dhe gjen Zvicrën në 1/8

SHQIPËRI 0-1 SPANJË/ Djema kokën lart, ishte vitrina e futbollit! Kombëtarja eliminohet nga Europiani 2024! Italia e mbyll e dyta dhe gjen Zvicrën në 1/8

DUSSELDORF – Kombëtarja shqiptare humbi 0-1 ndaj Spanjës në ndeshjen e tretë dhe të fundit për Grupin B të Euro 2024 dhe me vetëm një pikë është zyrtarisht e eliminuar nga “Gjermani 2024”. Ndeshja në Dusseldorf u vendos nga goli i Ferran Torres në minutën e 13-të të ndeshjes. Një pakujdesi e prapavijës sonë bëri që pasimi […]
Turistja në Malin e Jezercës kërkon ndihmë sepse kishte rënë në greminë, zbulohen detajet

Turistja në Malin e Jezercës kërkon ndihmë sepse kishte rënë në greminë, zbulohen detajet

Një turiste e huaj ka lëshuar alarm duke kërkuar ndihmë e duke thënë se ka rënë në greminë në Majën e Jezercës, mes Tropojës, Thethit dhe Plavës e Gucisë në Mal të Zi. Por gazetari i Top Channel Klodian Zhivani mëson se ajo ka bërë një deklaratë të rreme, pasi në fakt nuk kishte rënë […]
Sylvinho: Dalim me kokën lart nga Euro 2024, të gjithë prisnin humbje 3-0 apo 4-0!

Sylvinho: Dalim me kokën lart nga Euro 2024, të gjithë prisnin humbje 3-0 apo 4-0!

Trajneri i Kombëtares sonë, Sylvinho ka folur pas humbjes ndaj Spanjës që solli dhe eliminimin nga Euro 2024. Strategubrazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kombëtare në duelet ndaj Italisë, Kroacisë dhe Spanjës. “Sigurisht që dalim me kokën lart. Ishim në grupin e vdekjes, në një grup me kampionë Europe dhe Bote. Jam i trishtuar […]
Rama dhe Kurti njëzëri: Djemtë kuqezinj na bënë krenarë me paraqitjen në Europian

Rama dhe Kurti njëzëri: Djemtë kuqezinj na bënë krenarë me paraqitjen në Europian

Edi Rama dhe Albin Kurti i kanë përshëndetur kuqezinjtë për paraqitjen në “Euro 2024”. Pavarësisht se e mbyllën të fundit në grup, me vetëm një pikë (falë barazimit 2-2) ndaj Kroacisë, ata meritojnë përgëzime. Të luash në “grupin e vdekjes”, sikurse u konsiderua nga të gjithë ai B, ku bënim pjesë ne, përkrah Spanjës, Italisë […]
Gjimshiti: Të shohim përpara, falënderimet kryesore shkojnë për tifozët kuqezinj

Gjimshiti: Të shohim përpara, falënderimet kryesore shkojnë për tifozët kuqezinj

24 Qershor 2024 23:40 Alfred Lleshi Berat Gjimshiti, kapiteni i kuqezinjve, ka folur direkt pas ndeshjes me Spanjën, e fundit për kombëtaren tonë në “Euro 2024”, sepse nuk avancon dot më tej me vetëm një pikë të grumbulluar në grup: “Nuk e di nga t’ia filloj. Po e nis nga ekipi dhe stafi. Jam i […]
Sylvinho: Ishim në ‘grupin e ferrit’, largohemi me kokën lart nga Europiani

Sylvinho: Ishim në ‘grupin e ferrit’, largohemi me kokën lart nga Europiani

Sylvinho mundohet të shohë gjysmën e gotës plot, pas eliminimit nga “Euro 2024”, me vetëm një pikë të grumbulluar në grupin B. Megjithatë, duke ditur kundërshtarët tanë si Italia, Spanja dhe Kroacia, në të ashtuquajturin me të drejtë “grupi i vdekjes”, meriton të evidentohet paraqitja dinjitoze. Pas disfatës minimale me Spanjën, trajneri brazilian u shpreh: […]
Përfundon 1 me 0 për Spanjën, Shqipëria largohet me kokën lart nga Europiani

Përfundon 1 me 0 për Spanjën, Shqipëria largohet me kokën lart nga Europiani

Shqipëria u mposht minimalisht në ndeshjen e fundit të Grupit B nga Spanja. Kuqezinjtë humbën 0-1 ndaj Spanjës, duke mbyllur kështu edhe rrugëtimin në Europian. Vendosi një gol i shënuar nga Ferran Torres në minutën e 13-të. Pjesa e parë foli më shumë për spanjollët, ndërsa në të dytën, Shqipëria iu afrua golit të barazimit, […]
Si tentoi Spanja të blinte ndeshjen kundër Shqipërisë! Prapaskenat e një trukimi

Si tentoi Spanja të blinte ndeshjen kundër Shqipërisë! Prapaskenat e një trukimi

Në historikun mes dy kombëtareve ekziston një ndeshje që nuk u luajt kurrë, ajo e planifikuar për në dhjetor të 1991-shit në Tiranë për shkak të situatës politike në Shqipëri. Federata Shqiptare e Futbollit nuk e priti aspak mirë vendimin e marrë nga UEFA. Në historikun mes dy kombëtareve ekziston një ndeshje që nuk u […]
Ukraina lëshon raketa amerikane në Krime, Rusia zotohet për kundërpërgjigje ndaj SHBA-ve

Ukraina lëshon raketa amerikane në Krime, Rusia zotohet për kundërpërgjigje ndaj SHBA-ve

Rusia u zotua se do të marrë masa në shenjë hakmarrjeje ndaj Shteteve të Bashkuara, kur thirri në ministrinë e Jashtme të hënën ambasadoren amerikane në Rusi Lynne Tracy dhe bëri përgjegjëse Shtetet e Bashkuara për sulmet në Krimenë e ankesuar nga Rusia. Rusa pretendon se sulmi u krye me raketa të furnizuara nga Shtetet […]
Anija e mallrave “Dali” largohet nga Baltimore, gati 3 muaj pas përplasjes me urën

Anija e mallrave “Dali” largohet nga Baltimore, gati 3 muaj pas përplasjes me urën

Anija e mallrave “Dali” u nis nga porti i Baltimorës për në Virxhinia të hënën, gati tre muaj pasi mbeti pa energji dhë më pas goditi një nga këmbët e urës “Francis Scott Key”, duke shkaktuar shembjen e saj. Anija 299 metra e gjatë filloi të lëvizte pak para orës 8:30 të mëngjesit, duke u […]
Anketa: Në SHBA, gratë kanë të kursyer vetëm një të tretën e shumës së burrave për pension

Anketa: Në SHBA, gratë kanë të kursyer vetëm një të tretën e shumës së burrave për pension

NJU JORK – Gratë në Shtetet e Bashkuara kanë kursyer vetëm një të tretën e shumës që burrat kanë kursyer për pension, duke krijuar një krizë të mundshme për gratë në moshë, sipas një ankete të realizuar nga kompania financiare ‘Prudential’, të publikuar të hënën. Mesatarisht, burrat kanë kursyer 157,000 dollarë për pension, ndërsa gratë […]
Spanja na prish ëndrrën, por Shqipëria e mbyll me kokën lart Europianin. Tifozët ishin të papamë!

Spanja na prish ëndrrën, por Shqipëria e mbyll me kokën lart Europianin. Tifozët ishin të papamë!

Mbyllet këtu ëndrra për të luajtur në fazën e 16 më të mirave në Kampionatin Europian. Shqipëria pëson një humbje minimale 1-0 në Dusseldorf ndaj Spanjës, dhe tashmë detyrohet të largohet me kokën lart pas një Europiani ku dhuruam spektakël. Tifozët si gjithmonë ishin lojtari më i mirë në fushë, duke qenë të jashtëzakonshëm nga […]
E rëndë në Majën e Jezercës/ Turistja bie në greminë, e pamundur nxjerrja e saj nga miqtë, niset grupi i kërkim-shpëtimit

E rëndë në Majën e Jezercës/ Turistja bie në greminë, e pamundur nxjerrja e saj nga miqtë, niset grupi i kërkim-shpëtimit

Një grup turistesh kanë kërkuar ndihmë mbrëmjen e sotme, në Majën e Jezercës, mes Tropojës, Thethit dhe Plavës e Gucisë në Mal të Zi. Gazetarti Klodian Zhivani bën me dije për Top Channel se një vajzë është rrëzuar duke përfunduar në një greminë. Fatmirësisht raportohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën, por është e pamundur […]
Gjimshiti: Eksperiencë e madhe për ne, por bëmë gabime!

Gjimshiti: Eksperiencë e madhe për ne, por bëmë gabime!

Kapiteni i ekipit kombëtar të Shqipërisë, Berat Gjimshiti pas humbjes 1-0 ndaj Spanjës që solli fundin e rrugëtimit të kuqezinjve në Euro 2024 e cilësoi si një ekzperiencë fantastike. ”E filloj nga ekip, stafi, të gjithë që kanë qenë të pranishëm. Jam i lumtur për të gjithë ekipin për performancat që kemi treguar në fushë, […]
Italia kualifikohet në minutën e 8-të të shtesës!

Italia kualifikohet në minutën e 8-të të shtesës!

Në grupin ku është Shqipëria, u mbyll edhe ndeshja Kroaci-Itali, 1-1. Në minutën e 8-të të shtesës Italia barazon dhe dërgon Kroacinë në shtëpi. Ishte Zaccagni që shënoi një supër gol, duke e kaluar Italinë në turin tjetër. Kroatët ishin të sigurtë gjatë 90 minutave, pasi kishin shënuar gol me Luka Modric i cili kishte […]
“Nga goli më i shpejtë i Europianëve”, Rama: Kombëtarja e kreu misionin, bëri futbollin më të mirë në historinë e saj

“Nga goli më i shpejtë i Europianëve”, Rama: Kombëtarja e kreu misionin, bëri futbollin më të mirë në historinë e saj

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar ekipin e kombëtares që mbylli sonte rrugëtimin e saj në Euro 2024. Teksa vë në pah tifozët kuqezi që janë supriza e këtij Europiani, Rama thekson se fuqitë më të mëdha të futbollit u përballën me një Shqipëri të vogël, por me dinjitet të pamohueshëm nga askush. Postimi i plotë […]
Sylvinho: Dalim me kokën lart nga Euro 2024, të gjith prisnin humbje 3-0 apo 4-0!

Sylvinho: Dalim me kokën lart nga Euro 2024, të gjith prisnin humbje 3-0 apo 4-0!

Trajneri i Kombëtares sonë, Sylvinho ka folur pas humbjes ndaj Spanjës që solli dhe eliminimin nga Euro 2024. Strategubrazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kombëtare në duelet ndaj Italisë, Kroacisë dhe Spanjës. “Sigurisht që dalim me kokën lart. Ishim në grupin e vdekjes, në një grup me kampionë Europe dhe Bote. Jam i trishtuar […]
Goli ndaj Italisë/ Moment historik për Luka Modriç

Goli ndaj Italisë/ Moment historik për Luka Modriç

Një minutë pasi humbi një penallti, Luka Modriç, tundi rrjetën e Donarumës, duke u bërë golashënuesi më i vjetër në të gjithë historinë e Europiani, me 38 vjet e 289 ditë. Një moment tepër special ky për kapitenin kroat, që shënon edhe njëherë me gërma të arta emrin në historinë e Europianit.   https://dubz.co/v/df0c32 Në Leipzig, kroatët kërkojnë […]
Spanja shumë e fortë për Shqipërinë, mbyllet rrugëtimi në Evropian

Spanja shumë e fortë për Shqipërinë, mbyllet rrugëtimi në Evropian

Shqipëria del me kokën lart nga ky Evropian ku fati i kuqezinjve ishte i shkruar që në short. Përfundon këtu aventura e “shqiponjave” të cilat kthehen “fole” pasi dhanë gjithçka. Në një grup “ferri” na duhej një mrekulli, por mrekullitë në futboll nuk ndodhin shpesh. Spanja ishte dhe mbetet një tabu e madhe, me “furinë […]
Surprizë në minutën e fundit, Italia rrëmben një pikë dhe eliminon Kroacinë

Surprizë në minutën e fundit, Italia rrëmben një pikë dhe eliminon Kroacinë

Italia ka arritur të barazojë në minutën e fundit përballë Kroacisë në Leipzig, duke mbyllur kështu Grupin B. Sfida nisi mirë për të dyja skuadrat, por golat e vetëm erdhën në pjesën e dytë. Luka Modric kaloi në avantazh kroatët në minutën e 55’, ndërsa barazimi erdhi nga Zaccagni në minutën e 90+8’ të takimit. […]