Willy Sagnol akuza arbitrit pas humbjes ndaj Spanjës: Ka pasur një ndërprerje të energjisë në autobusin e VAR-it!

Sagnol, trajneri i Gjeorgjisë pas eliminimit në 1/16 kundër Spanjës (1-4) ka shpërthyer në akuza ndaj arbitrit pas humbjes ndaj Spanjës.
Duke folur për beIn sports, ai është shprehur:
“Do të kujtojmë pjesën e parë, ku ishim të organizuar mirë. Vendosëm t’ia lëmë topin Spanjës, u mbrojtëm mirë së bashku. Pika e kthesës së ndeshjes është goli i parë spanjol, ku lojtari ynë (Otar Kiteichvili) është i dëmtuar, topi nuk del jashtë dhe arbitri nuk thotë asgjë.
Morata është qartazi në pozicion jashtë loje në gjuajtjen e (Rodrit), në foto shohim se portieri ynë është i detyruar të lëvizë për të marrë topin. Unë mendoj se ka pasur një ndërprerje të energjisë në autobusin e VAR-it, nuk e di.
Është turp, sepse në 1-0 në pjesën e parë do të kishim disa përqindje më shumë energji. Por gjatë gjithë ndeshjes, Spanja ishte shumë më e fortë. Me dy ditë më pak rikuperim, shpërthyem fizikisht në pjesën e dytë. Është turp, por ne e kishim fituar më parë kampionatin tonë evropian dhe shpresoj se do t’i lëmë një imazh të mirë Gjeorgjisë. Lojtarët e meritojnë plotësisht”.