Mbyllet në barazim pjesa e parë/ Holanda dhe Anglia dhurojnë spektakël në Dortmund, traversa u mohon golin dy ekipeve (Video)

Mbyllet në barazim pjesa e parë/ Holanda dhe Anglia dhurojnë spektakël në Dortmund, traversa u mohon golin dy ekipeve (Video)

Përfundon pjesa e parë e gjysmëfinales Holandë-Angli. Supersfida që po luhet në “Signal Iduna Park” të Dortmundit është mbyllur në barazim 1-1, por nuk kanë munguar as traversat nga të dyja skuadrat.
Skuadra e drejtuar nga Ronald Kuman gjeti e para golin e avantazhit në minutën e 7 të takimit. Simons realizoi një gol fantastik nga jashtë zonës duke shtangur portierin Pikford.

Zgjat vetëm 10 minuta avantazhi i Holandës. Anglia barazon reazultatin në minutën e 17 me Herri Kejn nga pika e bardhë e penalltisë. Kejn nuk gaboi nga 11-metra, duke shndërruar penalltinë e fituar prej tij.

Në minutën e 30,  traversa i mohoi golin mbrojtësit holandez Dumfris.

Një minutë më vonë ishte sulmuesi i Anglisë, Foden që i shkoi shumë pranë golit, por u ndal nga shtylla.

Mbetet të shihet si do të shkojnë 45 minutat e dyta të kësaj supersfide.
 anglia holanda “euro 2024”
Burimi