politike

Berisha paralajmëron Ramën/ Ka dosje penale të hapur, nuk do i shpëtojë burgut

ryetari i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Sali Berisha tha mbrëmjen e sotme se për kryeministrin Edi është hapur Rama një dosje penale.

Ai paralajmëroi kreun e qeverisë se nuk do të shpëtojë dot nga burgu.

“Ai ka një dosje penale të hapur që nuk do shpëtojë pa u dënuar me burg. Sali Berisha ka bërë një deklaratë për vendimin e DASH. Në momentin që do dorëzohet një dokument që fakton korrupsionin iki nga politika përgjithmonë. Unë sekretarin e shtetit e kam hedhur në gjyq dhe do i shkojë deri në fund kësaj çështje”, theksoi ish-kryeministri./ LajmiDites.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button