sport

Kombinimet e mundshme që Napoli të shpallet kampion më 30 prill…nga televizori

Pritja në Napoli për titullin është cështje kohe: tifozët janë përgatitur prej muajsh, por sa më shumë që kampionati i afrohet ditës së fundit, aq më shumë rritet ankthi.

Nga të gjitha kombinimet e mundshme, më i miri për skuadrën e Luciano Spalletti-t është ai që mban datën 30 prill.

Nëse Napoli fiton kundër Juventusit dhe Salernitana-s, në fakt, ata mund të festojnë titullin para televizionit, në pritje të rezultatit të Inter- Lazio, më shpresë që bardhekaltrit të mos fitojnë.

Napolit i mungon titulli kampion që nga viti 1990 dhe pas 33 vitesh po përgatitet një festë e madhe.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button